MMA

Konec zápasům za zavřenými dveřmi: Na UFC se vrátí tisíce diváků

Konec zápasům za zavřenými dveřmi: Na UFC se vrátí tisíce diváků
Fanoušci skandují na UFC galavečeru | Zdroj: Profimedia

Velká zpráva pro MMA i svět sportu. Na UFC galavečer se vrátí diváci. A nikoli jen část nabízené kapacity, nýbrž celých 15 000 fanoušků.

Novinku oznámil v pondělí 16. března sám šéf UFC Dana White.

 

“Rok jsem čekal na den, kdy vám řeknu, že jsme zpátky! UFC 261 konané 24. dubna bude v Jacksonvillu na Floridě s plnou podporou fanoušků. Plná kapacita,“ prozradil s úsměvem lodivod největší MMA organizace na světě.


 

Galavečer UFC 261 se uskuteční na Floridě ve VyStar Veteran´s Memorial Aréně, která nabízí 15 000 míst. UFC zde pořádalo několik eventů za zavřenými dveřmi již po vypuknutí pandemie, a to díky volnějším bezpečnostním nařízením. Za jakých podmínek budou fanoušci vpuštěni na blížící se akci, zatím není jasné.

Poslední turnaj s plným přístupem diváků se odehrál 7. března 2020 v Las Vegas. Po roce zápasů bez diváků, když nepočítame částečnou účast na Fight Islandu, kde se dvou turnajů účastnilo kolem 4 600 diváků, se tak kolem oktagonu znovu ponese skandování, výkřiky a emoce přihlížejících fanoušků.


Třeba takto to vypadalo, když do klece nastupoval Conor McGregor na UFC 229:


 

A rozhodně bude na co koukat. Akce přinese hned tři titulové zápasy. Valentina Ševčenková bude bránit titul muší váhy proti Jessice Andradeové, dominantní Číňanka Weili Zhang se o pás slámové váhy pokusí připravit Rose Namajunasovou a vrcholem večera bude odveta ve velterové váze Kamaru Usman vs. největší grázl v UFC – Jorge Masvidal.

Související obsah

Nicméně je pravděpodobné, že návrat fanoušků bude jednorázovou akcí. V Las Vegas se turnaje konají za zavřenými dveřmi a White už dříve prozradil, že ho neláká ani částečná účast. Pokud tedy otevře zápasy divákům, tak bez omezení počtu tak, jak tomu bude na Floridě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události