NHL

Udivoval v KHL, NHL se na něj třásla. Kaprizov míří pro Calderovu trofej

Udivoval v KHL, NHL se na něj třásla. Kaprizov míří pro Calderovu trofej
Zdroj: Profimedia

V KHL řádil, držel se na čele bodování celé soutěže a NHL po něm jen lačně pokukovala. Ačkoliv byl draftován již v roce 2015, mezi smetánku naskočil až v "redukovaném ročníku".

Až v pátém kole draftu 2015 na něj přišla řada. Jako číslo 135 si jej vybrala Minnesota, která si nyní může mnout ruce.

Kaprizov zůstal po výběru v Rusku. Vybojoval si pevné místo v sestavě Metaliurgu Novokuzněck a zahrál si i v All-Stars Game.

Přes Ufu se poté dostal do CSKA Moskva, se kterým vyhrál Gagarinův pohár a rovněž si vybojoval místo v ruské reprezentaci, se kterou v roce 2018 vyhrál olympijské hry. S devíti body v šesti zápasech patřil mezi nejlepší v celém turnaji.

V NHL se o něm vědělo jako o excelentním střelci, dravém hokejistovi a neúnavném bojovníkovi. Přesto si jeho přesun do Ameriky vyžádal čas.

Související obsah

Teď se ale dostal ke slovu a hned ukazuje, že v KHL vyzrál jako víno. Kaprizov s pětadvaceti body vede kanadské bodování Minnesoty a nevypadá, že by hodlal brzdit. 

Těžko si v aktuální situaci představit, že by se našel jiný nováček, který by dokázal držet takovou fazónu. Kaprizov totiž je nejen produktivní, ale na ledě ukazuje, v jaké je pohodě.

Nasázel hattrick, gól zavěsil i z krkolomné, až akrobatické pozice. I díky jeho přičinění se Minnesota drží v závěsu za vedoucím týmem Západní divize z Las Vegas.

V boji o trofej pro nejlepšího nováčka má navíc výhodu, že za očekáváním zůstává Alex Lafreniére. Na paty mu ale šlape trojka letošního draftu Tim Stützle.

Podívejte se na první hattrick Kaprizova v NHL:

Wild v letošním ročníku na nováčky sází. Fantasticky chytá také Kaapo Kähkönen, jenž byl vybrán jen o rok dříve než Kaprizov, ale napevno se v NHL usadil až letos po odchodu Devana Dubnyka.

Kaprizov navíc vykazuje skvělé výsledky i ve statistice pravdy. Má jedenáct plusových bodů a vyniká i v disciplíně. Na trestné lavici byl v 27 zápasech jen čtyřikrát.

Šestiletá praxe v KHL dokázala Kaprizova skvěle zocelit a vypadá, jako by do NHL patřil odjakživa. Podobně jako Dominik Kubalík, který vloni přišel do ligy lig ze Švýcarska.

Související obsah

Minnesota kromě Kaprizova může vytěžit i z letošního draftu. Rakouský mladíček Marco Rossi je však dlouhodobě zraněný.

V budoucnu by ale mohl Wild také výrazně pomoci. V Minnesotě se tak začíná skládat skvělá a věkově i zajímavě vyrovnaná parta, která by mohla být štikou v play-off.

Podívejte se na parádní Kaprizovovo zakončení v pádu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události