Fotbal

Zákrok na kriminál! Hráč Rangers rozsekl hlavu brankáři Slavie

Bezpochyby největším tématem odvetného zápasu Slavie na stadionu Rangers byl likvidační zákrok Kemara Roofeho na hlavu Ondřeje Koláře.

Běžela 62. minuta. Slavia hájila jednogólové vedení, když do vybíhajícího gólmana naskočil kung-fu kopem Roofe, který trefil kopačkou Kolářovu hlavu.

Brankář pražského týmu musel být ošetřen a vystřídán. Na hlavě má řadu tržných ran a už v té době dost vyhrocený zápas měl zapálený další doutnák.

Související obsah

Otázkou ale je, zda je Roofe opravdu šílenec, který by likvidoval hráče na počkání. Odpověď je, že není. Svůj díl viny na tom nese i hlavní rozhodčí Grinfeeld z Izraele.

Související obsah

Rangers od úvodu hráli poměrně tvrdě a řada zákroků byla dost na hraně. Netrestáním podobných prohřešků a celkem volným metrem tak zavdal půdu pro podobnou situaci.

Roofe s "vědomím neohroženého" a v návalu motivace odvrátit vyřazení zákrok přehnal a pakoval se do sprch. Zaslouženě. 

Fanoušci ihned začali na sociálních sítích žádat pro britského fotbalistu vysoké tresty. "Horový zákrok. Zakažte mu hrát fotbal na několik měsíců," žádal jeden z nich.

Samotný závěr zápasu pak přinesl ještě řadu dalších rozruchů a potyček, které byly důsledkem toho, že rozhodčí včas nedokázal zatáhnout za uzdu a nechal si zápasový povoz lidově řečeno rozjet.

Kolář je po ošetření a uvidí se, zda bude schopen nastoupit ve čtvrtfinále. Dá se ale předpokládat, že zmešká víkendové utkání proti Opavě.

Související obsah

Podívejte se na reportáž ze zápasu Slavie v Glasgow:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události