Fotbal

Další těžký úkol. Zacelí Slavia starou ránu a vrátí Arsenalu debakl?

Další těžký úkol. Zacelí Slavia starou ránu a vrátí Arsenalu debakl?
Zdroj: Porsche

Helena Vondráčková má písničku, ve které zpívá o "mimořádné lince Praha – Tokio". Slavia by ji mohla parafrázovat na "pravidelnou linku Eden – Ostrovy". Po Leicesteru a Glasgow Rangers ji čeká výlet do Londýna a ve čtvrtinále Evropské ligy se popere s Arsenalem.

V očích řady fanoušků mohou být Gunners jednoduchým soustem. Vždyť Premier League jsou desátí a naposledy v odvetě prohráli s Olympiakosem 0:1.

Nesmíme ale opomenout, že Arsenal základní skupinou proletěl bez ztráty kytičky a vyjma úvodního zápasu pokaždé vstřelil alespoň tři góly. Střelcům v EL vévodí se třemi zásahy hned čtveřice hráčů – Nkeitah, Pepe, Wilcock a Aubameyang

Na druhou stranu má problémy v defenzivě. Bez inkasovaného gólu hráli Gunners naposledy 30. ledna, kdy vybojovali remízu 0:0 s Manchesterem United.

Související obsah

A právě gól z Emirates Stadium by mohl pro Slavii být nakonec rozhodující. Sešívané navíc požene kupředu fakt, že v prvním kole dokázali udolat ještě výše postavený Leicester.

Důležitým faktorem bude i to, zda bude mít Jindřich Trpišovský kompletní sestavu. Po tomto zákroku musel být střídán brankář Ondřej Kolář:

Sešívaní se s Arsenalem utkali v základní skupině Ligy mistrů v roce 2007 a jejich výlet do hlavního města Anglie nedopadl nejlépe.

Pražané inkasovali řádnou dardu a prohráli nakonec 0:7. Bez zajímavosti nesmíme nechat, že v základní sestavě Kanonýrů nastoupil Gaël Clichy, který měl v režii los.

V odvetném zápase v Edenu dokázal tým pod taktovkou Karla Jarolíma uhrát remízu 0:0. Na umístění na třetí příčce to ale vliv nemělo.

Související obsah

Sešívaní si po zápase v Glasgow znovu přáli výlet do Anglie. Evidentně je konfrontace s nejlepší fotbalovou soutěží světa baví a po výhře v "liščí sluji" si hodně věří.

Arsenal však v posledních zápasech prokazuje kvalitní formu. Dokázal zdolat jak Leicester 3:1, tak zvládnout i londýnské derby s Tottenhamem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události