Biatlon

Laegreid zdramatizoval boj o krále SP. Čechům stíhací závod nevyšel

Laegreid zdramatizoval boj o krále SP. Čechům stíhací závod nevyšel
Zdroj: Profimedia

Ženský biatlon má svou královnu již dávno jistou, ale mezi muži je to stále velký norský souboj až do posledního závodu. Johannes Boe na poslední střelbě sobotní stíhačky selhal, díky čemuž vyhrál jeho krajan Laegreid a přiblížil se Boeovi v celkovém pořadí SP. Čechům závod nevyšel.

Johannes Boe vedl před předposledním závodem Světového poháru o patnáct bodů před Sturlou Holmem Laegreidem a mohl si teoreticky zajistit celkové vítězství, jenže byl to naopak jeho mladší reprezentační kolega, kdo ve stíhačce triumfoval.

Boe prošel střelnicí třikrát bez chyby, jenže na poslední stojce mu nestačil jeho obrovský náskok a kvůli třem trestným kolům klesl na druhé místo. Laegreid během závodu chyboval dvakrát, a díky pěti přesným zásahům z poslední střelnice si vybojoval první místo.

Před posledním závodem s hromadným startem tak vede Johannes Boe o pouhé čtyři body. Celkový triumf tak stále má ve svých rukách, ale Laegreid mu dýchá na záda a bude to ještě velké drama.

Jakub Štvrtecký i Michal Krčmář do stíhačky startovali z pozice v elitní dvacítce, ale oba z ní vypadli. Krčmář po pěti chybách skončil 21., Štvrtecký minul šest terčů a skončil na 31. místě. Alespoň Mikuláš Karlík si opoti startovní pozici polepšil. Chyboval pětkrát a z 51. pozice si polepšil na 42. místo.

Související obsah

Výsledky stíhacího závodu mužů v Östersundu:

1. Sturla Holm Laegreid (Nor.) 32:40.5 (2)
2. Johannes Thingnes Boe (Nor.) +22.6 (3)
3. Lukas Hofer (It.) +32.4 (4)

21. M. Krčmář (ČR) +2:18.8 (5)
31. J. Štvrtecký (ČR) +3:15.2 (6)
42. M. Karlík (ČR) +4:03.5 (5)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události