Fotbal

Skotské kluby stojí za Kamarou, objal ho i kapitán Celticu

Skotské kluby stojí za Kamarou, objal ho i kapitán Celticu
Zdroj: Twitter @CelticFC

Tématem číslo jedna ve skotském fotbalu je nyní údajná rasistická urážka, které se měl dopustit Ondřej Kúdela vůči Glenu Kamarovi v rámci Evropské ligy. Finského hráče tmavé pleti se zastávají i ostatní skotské kluby a před věhlasným derby šel Kamaru obejmout i kapitán Celticu Glasgow.

Scott Brown je kapitán Celticu, tedy největšího rivala Rangers. O titulu už je ve Skotsku rozhodnuto, a tak před jindy vyhroceným derby Brown ukázal solidární gesto, když přišel za Glenem Kamarou a objal ho.

Zatímco hráči Rangers se rozcvičovali, kapitán znepřáteleného celku přišel mezi ně a vyjádřil Kamarovi svou podporu.

Oba kluby z Glasgow se dohodly, že před zápasem již nebudou poklekat, jelikož toto gesto nemá kýžený účinek a všichni hráči před zápasem stáli. "Stojíme za Glenem Kamarou. My jsme Celtic a říkáme NE rasismu," napsal druhý celek skotské ligy na svůj Twitter.

Podporu Kamarovi na mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace nevyslovili jen účastníci tohoto derby. Klub Dundee United napsal na svůj Twitter: "Dnes stojíme za Glenem Kamarou a ostatními, kteří jsou obětmi rasismu."

Související obsah

Městští rivalové se nakonec rozešli smírně po výsledku 1:1, díky čemuž si Rangers stále udrželi ligovou neporazitelnost.

Glen Kamara dostává podporu ze všech stran kvůli údajné rasistické urážce od Ondřeje Kúdely. Obránce Slavie v závěru zápasu Evropské ligy přišel za finským fotbalistou a s přikrytými ústy mu něco řekl.

Související obsah

Kamara a ostatní jeho spoluhráči ihned emotivně reagovali. Hráč Celticu tvrdí, že Kúdela ho nazval "zku**enou opicí". Naproti tomu obránce Slavie jakýkoliv rasismus popírá a trvá na tom, že soupeře nazval "zku**eným chlápkem".

Údajným rasismem v zápase Slavie s Rangers se zabývala řada zahraničních médií:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události