PSG přestřílelo Lyon, díky zaváhání Lille se dotáhlo na vrchol

Situace ve francouzské fotbalové lize je pořádně zamotaná. Lídr ligy z Lille doma překvapivě nestačil na Nimes a bodově se na něj dotáhlo PSG, které večer přestřílelo Lyon.

Lille letos využívá nestabilních výkonů PSG a vyhřívá se na prvním místě Ligue 1, jenže dlouho tam zůstat nemusí. V minulém kole remizovalo s Monakem a nyní překvapivě doma prohrálo s Nimes.

Za hosty se prosadil již ve dvanácté minutě Koné, jenž využil skvělé přihrávky Eliassona. Xeka srovnal o osm minut později díky úspěšné hlavičce po rohovém kopu.

Domácí drželi míč většinu času na svých kopačkách, jenže před přestávkou dostali gól do šatny. Ferhat přeloboval brankáře Maignana a hosté vedli 2:1.

Lídr ligy v druhém poločase přidal na obrátkách, ještě zlepšil dominantní držení míče a svého soupeře přestřílel. Fotbalisté Lille dokonce dali dva góly, jenže jeden neplatil kvůli ofsajdu a druhý kvůli faulu. Nimes si tak odváží z Lille velice cenné tři body.

Nejhezčí gól dne obstaral Armand Lauriente z Lorientu. Francouzský záložník srovnal na 1:1 proti Nantes dalekonosnou bombou z přímého kopu.

Večerní šlágr kola mezi PSG a Lyonem byl dlouho jednostrannou záležitostí. Pařížané šli do vedení, když Verattiho nebezpečnou ránu ještě gólman Lopes vyrazil, ale Mbappé poslal dorážku přesně mezi brankářovy nohy.

Poté skóroval nesnadným kopem z pokutového území Danilo. Po přestávce pařížský celek ještě přidal. Di Maríův centr proletěl bez jakékoliv teče do Lopesovy brány a čtvrtou branku přidal opět Mbappé. Byl to pro něj již stý zásah v Ligue 1.

Domácí ještě trochu zdramatizovali utkání, jelikož se krásnou ranou prosadil střídající Slimani a skóroval také Cornet, víc už toho ale Lyon nezvládl, tudíž prohrál 2:4 a zůstává na třetím místě o tři body za vedoucí dvojicí PSG-Lille. Další dobrou zprávou pro Pařížany je, že se jim uzdravil Neymar a zvládl odehrát posledních dvacet minut zápasu.