Box

Takhle se vydělává! Boxer Wilder dostane miliony za čekání

Takhle se vydělává! Boxer Wilder dostane miliony za čekání
Boxer Deontay Wilder Zdroj: Profimedia

I boxer Deontay Wilder by měl dostat část multimilionového koláče z chystané bitvy Tyson Fury vs. Anthony Joshua. Za to, že souboj umožnil a vzdal se nároku na odvetu, bude pohádkově vyplacen. Údajně jde o desítky milionů korun.

Deontay Wilder (42-1-1) byl posledním soupeřem Tysona Furyho (31-0-1). Právě ten Bronzovému bombarďákovi vzal v únoru 2020 titul WBC a rodák z Alabamy má podle smlouvy právo na odvetu, tedy završení trilogie.

 

K té však nedošlo. Furyho tým tvrdí, že již vypršela lhůta stanovená smlouvu. Nicméně právnické tahanice by mohly ohrozit chystaný duel o sjednocení velkých titulů, a tak by měl Wilder dostat pohádkové odškodnění.

Související obsah

Z nepotvrzenou zprávou přišel novinář ESPN Max Kellerman. Podle něj si boxer se smrtící pravačkou přijde na desítky milionů korun, a to si ani nezaváže bandáže. “Když jste další v pořadí a ustoupíte stranou, tak za to nedostaneme sto tisíc dolarů. Částka se pohybuje od pěti do deseti milionů dolarů. Takže Deontay bude zaplacen za čekání,“ komentoval Kellerman.

Zdroj: Profimedia

Kdy se Wilder do ringu znovu postaví, není známo. Od devastující prohry s Furym rozséval spíše výmluvy a obvinění na svůj roh a podplacené rozhodčí, než informace o příští výzvě. 


Po prohraném duelu o pás WBC Wilder například kritizoval svůj oblek, ve kterém nastupoval. Údajně byl moc těžký a boxera unavil: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události