Fotbal

Roofe obhajuje svůj faul na Koláře: Úmysl tam nebyl, takový hráč nejsem

Fotbalista skotských Rangers Kemar Roofe v odvetě se Slavií likvidačním faulem vyřadil ze hry brankáře Ondřeje Koláře. Následující dny se spíše mluvilo o údajném rasismu Ondřeje Kúdely, ale nyní Roofe prolomil ticho a popsal svůj odporný zákrok na brankáře sešívaných.

Zákrok, při němž Kemar Roofe trefil kopačkou hlavu Ondřeje Koláře, měl značný vliv na zbytek utkání. Domácí Skotové hráli v deseti lidech, jelikož anglický útočník byl vyloučen a Kolář utrpěl zlomeninu v obličeji a musel střídat. Atmosféra navíc v tu chvíli začala gradovat.

Hříšník této situace přiznal v podcastu Super 6, že jeho faul měl špatný vliv na zbytek utkání. "Spousta z toho pramenila z mého zákroku. Vypadá to špatně a pro toho brankáře to je špatné," uznal svou vinu na vyhroceném zbytku utkání.

"Zranilo ho to hodně, ale v žádném případě to nebyl úmysl," odmítl, že by Koláře chtěl vyřadit ze hry. "Dostával jsem míč od Connora Goldsona, míč šel vrchem a při rychlosti, při jaké hrajeme, se nemůžete uhnout z cesty nebo takovým věcem zamezit. Byla to doslova špatná nehoda," popsal svůj brutální faul.

Související obsah

"Lidé, kteří mě znají, vědí, že nejsem takový typ hráče nebo člověka. Nikdy nejdu na hřiště s tím, že se chci porvat, jediné, co chci, je pomoci svému týmu vyhrát," dodal na svou obhajobu.

"Cítíte se špatně, když víte, že jste zranil jiného profesionálního fotbalistu, aniž byste to chtěl. Ale tohle byla nehoda. Dostal jsem se jako první k míči a pak do mě brankář narazil, nemohl jsem s tím nic dělat," odmítl přiznat, že způsob, jakým šel do souboje, byl nebezpečný.

Související obsah

Fotografie zákroku jsou podle něj nefér, jelikož na nich není vidět jeho kontakt s míčem. "Můžete se podívat na video a jasně vidět, že já celou dobu koukám na míč, o brankáři jsem vůbec nevěděl, kde je," uvedl Roofe.

Související obsah

Kolář si ze zákroku odnesl zlomeninu čelní dutiny a musel proto vynechat následující ligový zápas i kvalifikační utkání o MS české reprezentace. Kdy se vrátí do brány zatím není jisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události