Dva góly Španělska a smutný konec. Lvíčata na malém Euru končí

Zdroj: FAČR

Je konec! Sen české jednadvacítky o postupu do play-off malého Eura se rozplynul. Lvíčata sice s favorizovaným Španělskem držela krok, nakonec ale padla 0:2. Do čtvrtfinále evropského šampionátu tak postupuje právě tým z Pyrenejského poloostrova, doplní ho Itálie, která v souběžně hraném utkání porazila Slovinsko 4:0.

Španělsko se hned na úvod chopilo míče a českému soupeři ho příliš nepůjčovalo. Lvíčata naopak působila zakřiknutým dojmem. Až po deseti minutách se náš tým trošičku osmělil a předvedl nějaké útočné akce.

Ve 28. minutě měl obrovskou šanci Barrenetxea, ale Češi i díky výbornému obrannému zákroku hráli do konce poločasu bez gólů.

Bohužel ve druhém poločase Španělsko přidalo. Lvíčata sice do defenzivy hrála poctivě, v útoku ale byla bezzubá.

V 69. minutě navíc Češi inkasovali. Španělé rozehráli rychlou akci, na jejíž konci byl Goméz. Stejný hráč pak po deseti minutách skóroval znovu, tentokrát tvrdou ranou propálil Jedličku v bráně.