Fotbal

Velšané před zápasem pokleknou, Češi projeví respekt jinak

Velšané před zápasem pokleknou, Češi projeví respekt jinak
Zdroj: Štěpán Černý / Česká fotbalová reprezentace

Česká fotbalová reprezentace se chystá k zápasu s Walesem, kterému bude předcházet ještě jeden důležitý akt. Velšané před úvodním hvizdem pokleknou, zatímco Češi respekt projeví jinou formou.

Domácí hráči před zápasem budou poklekat aby podpořili hnutí Black Lives Matter, které bojuje za rovnoprávnost obyvatel všech ras.

Češi se rozhodli vyjádřit respekt ke všem menšinám jiným způsobem. "Český národní tým svoji podporu v boji proti rasismu, ale i dalším projevům nesnášenlivosti, xenofobie nebo antisemitismu, vyjádří před utkáním ve Walesu poukázáním na nápis UEFA Respect na levém rukávu dresů, odkazující na stejně nazvanou kampaň UEFA, která se těmito tématy zabývá," napsala reprezentace v tiskové zprávě.

"Hlavním cílem UEFA Respect programu je usilovat o jednotu a respekt k rase, pohlaví, náboženství a schopnostem každého jednotlivce. Program běží od roku 2008 a má podporu napříč členskými asociacemi UEFA," stojí dále ve zprávě.

Související obsah

Nebude se tak opakovat situace ze zápasu Česka ve Skotsku, kde čeští reprezentanti před zápasem poklekli, čímž vzbudili u fanoušků obrovskou vlnu nevole.

O rozhodnutí fotbalové reprezentace informoval tiskový mluvčí Michal Jurman:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události