šipky

Van den Bergh se vyšplhal mezi špičku, poprvé ho prověří Premier League!

Belgický šipkař Dimitri van den Bergh se postupně během posledních roků katapultoval na žebříčku do desítky nejlepších a vybojoval si právo účasti v Premier League.

Šestadvacetiletý rodák z Antverp v loňském roce potvrdil stoupající formu a získal svůj první titul z majoru, když ovládl World Matchplay.

Ve strhujícím finále porazil Garyho Andersona 18:10 a poprvé si vychutnal pocit ze slastného triumfu na velkém turnaji. Stalo se tak na konci července.

Na Grand Slamu pak sahal po finále, ale v obrovské bitvě padl s Jamesem Wadem 15:16. Na mistrovství světa pak dokráčel do osmifinále, kde vypadl s Davem Chisnallem.

Související obsah

V letošním roce však zatím van den Bergh příliš nezáří. Na deseti dosavadních turnajích si zapsal jen tři vítězství, z toho jedno proti Karlu Sedláčkovi na předposledním Players Championship.

Jistou limitou je pro van den Bergha i zranění pravého kolena, které má už od mistrovství světa v ortéze. Může se zdát, že šipkaře pochroumaná noha limitovat příliš nemůže, ale je to přesně naopak.

Belgičan má pravou nohu jako stojnou, o kterou se zapírá. Navíc dlouhé stání u terče dává velmi zabrat a rozhodně šipkaři nedodá klid, když mu během odhodu vystřeluje v zraněném místě bolest.

Podívejte se na reportáž o van den Berghově triumfu na World Matchplay:

V Premier League by však mohl mít van den Bergh i se svým zraněním výhodu oproti Super Series v tom, že za den hraje jen jeden zápas. 

Hned na úvod se v pondělí 4. dubna ve 23.00 postaví proti Michaelu van Gerwenovi, který poslední turnaje Players Championship vynechal, aby se připravil právě na maraton v rámci Unibet Premier League.

Program zápasů Dimitriho van den Bergha:

5. 4., 23.00 vs. van Gerwen (Niz.)

6. 4.. 21.30 vs. Aspinall

7. 4., 20.50 vs. Durrant (oba Angl.)

8. 4., 20:10 vs. Wright (Skot.)

9. 4., 23:00 vs. de Sousa (Por.)

19. 4., 21:30 vs. Clayton J. (Wal.)

20. 4., 20:50 vs. Cross (Angl.)

21. 4., 20:50 vs. Anderson (Skot.)

22. 4., 23:00 vs. Price (Wal.)

Všechny zápasy můžete jako tradičně sledovat na Nova Sport 2 či platformě Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události