Fotbal

Juan Cala rasistickou urážku odmítá! Zápis rozhodčího tvrdí opak. Co řekl?

Juan Cala rasistickou urážku odmítá! Zápis rozhodčího tvrdí opak. Co řekl?
Juan Cala (vlevo) a diskutující hráči Valencie s rozhodčím Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Incident z utkání Cádizu s Valencií, ve kterém měl být Mouctar Diakhaby rasisticky uražen, má dohru. Ačkoli Juan Calou jakýkoliv přešlap odmítá, report rozhodčího tvrdí opak. Francouzský obránce prozradil, co mu soupeř řekl.

"Cala mi řekl, že v žádném případě soupeře ani neurazil," vyjádřil se k incidentu z prvního poločasu trenér Álvaro Cervera. V zápisu utkání rozhodčího Davida Medie Jimeneze však přesně stojí, co hráč Cádizu řekl.


 

"Ve 29. minutě jsem přerušil hru kvůli konfrontaci mezi hráči obou týmů. Hráč Valencie s číslem 12, Mouctar Diakhaby, mi po obdržení žluté karty za hádku se soupeřem doslova řekl: ‘On mě nazval za****ým černochem!‘,“ stojí v zápisu rozhodčího.

Související obsah


 

Slova Juana Caly však nikdo jiný neslyšel. Juan Cala se k incidentu vyjádří v úterý na tiskové konferenci.

 

Poté, co Diakhaby vyslechl údajnou urážku a obdržel žlutou kartu za svou reakci, opustil v doprovodu svých spoluhráčů hřiště. Hra pokračovala až po 24 minutách. Francouzský obránce se na hřiště však už nevrátil. Cádiz CF nakonec porazil Valencii 2:1.


Oba týmy po utkání vydaly prohlášení, ve kterém odmítají jakoukoliv formu rasismu či xenofobie. Stejně tak učinila pražská Slavia po zápasu s Rangers:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události