Motorsport

Salač do posledního závodu odstartuje ze druhé řady, v kvalifikaci dojel pátý

Salač do posledního závodu odstartuje ze druhé řady, v kvalifikaci dojel pátý
Zdroj: Profimedia

Český motocyklový závodník Filip Salač odstartuje do nedělního španělského závodu z pátého místa. To si vyjel v sobotní kvalifikaci, první dojel novopečený mistr světa kategorie Moto3 Pedro Acosta.

Poslední závod v letošní sezóně odstartuje Filip Salač z pátého místa, pro které si dojel ve druhé sobotní kvalifikaci. Stále ještě devatenáctiletý jezdec stáje CarXpert PruestlGP skončil v pátečních trénincích dohromady čtvrtý. V kvalifikaci byli rychlejší pouze Migno, Guevara, Suzuki a mistr světa Pedro Acosta. 

Na prvního Španěla ztratil mladoboleslavský rodák necelou půl vteřinu a do nedělního závodu odstartuje z pátého místa a druhé řady. V letošní sezóně dojel Salač na stupních vítězů pouze jednou, v posledním závodě v kategorii Moto3 by si určitě rád zajel pro další pódium. 

Související obsah

​V posledním závodě dojel Filip Salač na desátém fleku a výsledek by si rád nyní vylepšil ve svém posledním závodě v kategorii Moto3. Od příští sezóny bude totiž působit o jednu kubaturu nahoru. Závod startuje v neděli 14. listopadu na stanici Nova Sport 1 a Voyo v 11:00.

Takhle si v minulém týdnu dojel pro mistra světa Pedro Acosta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Krátká zpráva

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Krátká zpráva

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6