Fotbal

Rasismus se v La Lize neprokázal, obránce Cala trest nedostane

Rasismus se v La Lize neprokázal, obránce Cala trest nedostane
Juan Cala (vlevo) a diskutující hráči Valencie s rozhodčím | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Fotbalista Cádizu Juan Cala si může oddechnout. Vyšetřování španělského fotbalového svazu totiž neprokázalo, že by se obránce měl dopustit rasismu vůči hráči Valencie Mouctaru Diakhabymu. Utkání se tehdy přerušilo na téměř 25 minut.

Ve zmíněním ligovém utkání totiž došlo k situaci, po které si Diakhaby u rozhodčího stěžoval, že ho Juan Cala rasisticky urážel. Valencia následně na protest odešla z hřiště do kabin a na trávník se vrátila až po necelých 25 minutách, a to bez francouzského obránce tmavé pleti, který vystřídal.

Sám Cala ale rasismus popíral a nyní mu dal za pravdu i španělský fotbalový svaz, který při vyšetřování a studování různých audiovizuálních záznamů neprokázal, že by se obránce Cádizu rasistického chování dopustil.


Související obsah"Presumpce neviny musí platit, pokud po nestranném posouzení důkazů nelze s naprostou jistotou prokázat, že byl trestný čin spáchán. Tato jistota v tomto případě chybí," pronesl soudce Juan Antonio Landaberea Unzueta, který se případem zabýval.

 

Související obsah

Situace nabízí zajímavou paralelu s obráncem Ondřejem Kúdelou, který se měl dopustit podobného rasismu, v jeho případě mu ale UEFA dala desetizápasový trest, proti kterému se stoper Slavie odvolal.

 

Obránce Ondřej Kúdela se odvolal proti trestu od UEFA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události