Alpské lyžování

Po kritice přišel rozchod! Lyžařka Vlhová se rozloučila s trenérem

Po kritice přišel rozchod! Lyžařka Vlhová se rozloučila s trenérem
Livio Magoni (vlevo) a lyžařka Petra Vlhová | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Zvěsti se potvrdily! Cesty letošní vítězky Světového poháru v alpském lyžování Petry Vlhové a trenéra Livio Magoniho se po pěti letech rozešly. “Ciao, Petra,“ loučil se kouč.

Slovenská hvězda zprávu oznámila na sociálních sítích. “Úžasných 5 let s tebou Livio, ve kterých jsem se mnohé naučila. Jsem vděčná za tvůj čas, tvoji nekonečnou energii, perfekcionismus a naději, kterou si do mě vložil,“ loučila se a děkovala Vlhová svému koučovi.
 

A příspěvek obsahuje i odpověď 57letého trenéra. “Omlouvám se za chyby, které jsem za těch pět let udělal. Ale ručím vám, že jsem do toho dal vše, co jsem měl. Děkuji Ski Team VLHA, ale hlavně děkuji Pětře. Ciao,“ zakončil Magoni své rozloučení.

Bola to dlh a nron cesta za tm, o sme si vetci tak neskutone elali. Nakoniec sa sen stal skutonosou a ja...

Zveejnil(a) Petra Vlhova dne ter 6. dubna 2021


Práve Magoni dovedl slovenskou závodnici na vrchol, který se před pěti lety zdál nedosažitelný. Nicméně dosažením snu přišel začátek konce.

Související obsahOdchod byl ve vzduchu už po konci senzační sezóny. Vlhová získala velký glóbus a těšila se z absolutního vítězství. Italský trenér však tak spokojený nebyl. V rozhovorech pro italská média svou svěřenkyni lehce zkritizoval a naznačil, že lepší už být nemůže.


Ostrá vyjádření mu nejspíše zlomily vaz. S Vlhovou měl smlouvu ještě na příští sezónu a společně měli bojovat o olympijské zlato v Pekingu, které trenérovi ve sbírce úspěchů chybí. Nicméně spolupráci je nyní konec.
 

Podívejte se na první slova čerstvé vítězky SP po posledním závodu sezóny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události