Alpské lyžování

Ostrá kritika Petry Vlhové: Lepší už nebude, nemá na to, tvrdí její kouč

Ostrá kritika Petry Vlhové: Lepší už nebude, nemá na to, tvrdí její kouč
Zdroj: Profimedia

Mohl by si s užívat zisk velkého glóbu za celkové hodnocení Světového poháru, místo toho se však italský kouč Livio Magoni pořádně pustil do své svěřenkyně lyžařky Petry Vlhové. Podle něj totiž u Slovenky nevidí cestu ke zlepšení a ve hře tak je jeho odchod.

Livio Magoni je známý perfekcionista a přísný kouč. Po úspěchu Petry Vlhové, která získala pro Slovensko poprvé v historii křišťálový glóbus, se ale taková kritika nečekala.

„Vlhová uspěla proti velkým hvězdám. Do lyžařských diamantů, jako jsou Bassinová, Brignoneová či Goggiaová, má ale pořád daleko," tvrdí trenér, který Vlhovou porovnával s italskými soupeřkami pro list Corriere della Sera.

Související obsah

Následně se Magoni opřel tvrdě do své svěřenkyně Petry Vlhové, kterou porovnával i se svoji dřívější klientkou Tinou Mazeovou.


„Nebude lepší, nemá to v DNA. Ve skutečnosti se může jen zhoršit. Pokud nebudu pokračovat, bude to ten hlavní důvod. Mazeová byla divoké zvíře, to je Petra také. Ale Tina pochopila, co potřebuje k tomu, aby se stala opravdovou osobností. Dokázala se přizpůsobit, Petra ne,
" nebral si kouč servítky a zároveň naznačil, že v týmu u Petry Vlhové pravděpodobně skončí, ačkoliv má smlouvu i do olympijské sezony.
 

Související obsah

U slovenské lyžařky sice ocenil úspěch, kterého dosáhla, když dokázala vyhrát velký křišťálový glóbus v celkovém hodnocení Světového poháru. Zároveň ale naznačil, že za jeho případným odchodem může stát i vedení okolo Vlhové.

Související obsah

„Těch chyb je tam hodně, ze strany rodiny i manažera. Správné slovo, a myslím to bez urážky, které vše vystihuje, je nevědomost. A s tím nic neuděláte," dodal italský kouč Livio Magoni.
 

Reakce Petry Vlhové po zisku velkého glóbu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události