Motosport

Král MotoGP se vrací! Márquez má od doktorů zelenou pro příští víkend

Fanoušci MotoGP mají obrovský důvod k radosti. Již příští víkend by se měl na okruh vrátit šestinásobný šampion Marc Márquez. Španělský fenomén se zranil v loňském prvním závodě a od té doby nezávodil.

"Jsem velmi šťastný! Včera jsem navštívil doktory a dali mi zelenou pro návrat k závodění. Bylo to náročných devět měsíců s nejistými momenty a vzestupy a pády. Nyní už si budu moci užít svou vášeň! Uvidíme se příští týden v Portimau," napsal Márquez na svůj Twitter.

Márquez vyhrál šest ze svých sedmi sezon v MotoGP, jenže loni hned v prvním závodu upadl a při pádu si zlomil pažní kost. Následně prodělal tři operace a chyběl ve zbytku sezony i v letošních prvních dvou závodech, do toho třetího ale již může naskočit.

 

Márquezova absence byla obrovskou ztrátou pro celé MotoGP, avšak šampion je nyní zpět, což je velký důvod, proč sledovat příští závod mistrovství světa.

Související obsah

Velkou cenu Portugalska a všechny ostatní závody můžete sledovat živě na kanálech Nova Sport a Voyo.

V posledním závodu kategorie Moto3 došlo na nebezpečnou kolizi, kdy Alcobova motorka trefila McPheeho do hlavy. Ten si to šel následně se soupeřem vyřídit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události