Fotbal

Xavi září i v roli trenéra! Jeho svěřenci končí sezonu neporažení

Xavi září i v roli trenéra! Jeho svěřenci končí sezonu neporažení
Zdroj: Twitter @brfootball

Xavi Hernandéz je hráčskou legendou fotbalové Barcelony a nyní září i v roli trenéra. S katarským Al-Saddem dokráčel pro titul bez jediné porážky. Za dva roky v pozici trenéra je to pro něj již šestá trofej.

Xavi byl obrovskou oporou a základním stavebním kamenem zálohy Barcelony i španělské reprezentace. Hráčskou kariéru zakončil v katarském Al-Saddu, kde před dvěma lety přešel do trenérské role a vede si brilantně.

V pátečním posledním kole katarské nejvyšší souteže jeho svěřenci porazili 3:0 tým Qatar SC, díky čemuž si udrželi ligovou neporazitelnost.

Al-Sadd z 22 utkání devatenáctkrát vyhrál a třikrát remizoval. Skóre 77:14 je ohromující a katarská liga bude Xavimu asi brzy malá. Za dva roky u týmu získal šest trofejí.

Fanoušky Barcelony tyto úspěchy jistě těší, doufají totiž, že Xavi by časem mohl přebrat kormidlo právě ve svém bývalém klubu. Spekulovalo se o tom již minulé léto, ale sám Xavi tehdy vzkázal Barceloně, že se chce věnovat Al-Saddu.

Související obsah

Katalánci letos vypadli z Ligy mistrů již v osmifinále s PSG, a pokud se jim nepodaří získat domácí ligový titul, Xaviho případný příchod bude jistě propírané téma mezi fanoušky Barcelony.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Také v katarské lize padají krásné góly. Tomuto přímáku zatleskal i Xavi:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události