Fotbal

Měli bychom klekat i příští sezonu, má to smysl, říká kapitán Watfordu

Měli bychom klekat i příští sezonu, má to smysl, říká kapitán Watfordu
Zdroj: Profimedia

Od loňského června si před každým zápasem Premier League hráči klekají na podporu hnutí Black lives matter. Podle kapitána Watfordu Troye Deeneyho to má smysl a přeje si, aby v tom hráči pokračovali i příští sezonu.

Minulý rok se kapitáni všech celků Premier League dohodli, že po obnovení sezony po koronavirové pauze budou všichni hráči před zápasem poklekat, aby upozornili na problém rasismu.

Pokleknutí se tak stalo nedílnou součástí všech zápasů letošní sezony a ke stejnému gestu by mohlo docházet i během příštího ročníku, minimálně Troy Deeney o to bude usilovat.

"Podle mého přesvědčení mělo pokleknutí opravdový smysl, jelikož upozornilo na problém a rozproudilo konverzaci," uvedl 32letý útočník.

Deenyho Watford loni sestoupil, ale letos má opět dobře nakročeno k postupu zpátky. "Myslím, že pokleknutí před plnými stadiony bude mít ještě větší dopad," pokračoval ve své myšlence.

Související obsah

"Bude potřeba se domluvit, co se stane, pokud budou někteří fanoušci bučet nebo projevovat nesouhlas jiným způsobem. Ale podle mě by to jen pomohlo k pokračování v těchto složitých a nezbytných diskuzích o rasismu," dodal ke svému názoru na situaci.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Česká reprezentace při utkání ve Walesu místo pokleknutí zvolila jiný způsob vyjádření respektu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události