Sport

Sportovci už zuří! Omezení jsou plivnutím do tváře, stěžují si

Plivnutí do tváře a naštvání k nepříčetnosti, tak reagují zástupci sportovních svazů na chaotická vystoupení ministra zdravotnictví Petra Arenbergra. Ten v pátek oznámil povolení amatérského sportu, vzápětí ale své rozhodnutí zrušil a sport opět zakázal. Sportovní kluby se tak na zahájení provozu připravovaly úplně zbytečně.

Přes milion a půl amatérských sportovců včetně dětí se na zítřejší restart sportu po dlouhých měsících velice těšilo.

"Mega moc se těším,bych byla určitě naštvaná," prozradila malá fotbalistka.

A právě naštvání je bohužel realitou. Původně totiž mělo být od zítřka možné venku sportovat až ve 20 lidech, nakonec sport dětí a amatérů ve skupinách povolený nebude.

Související obsah

"Nejde dělat takové otočky, že v pátek v poledne se to povolí a v pátek večer se to začne zakazovat," přidal svůj pohled předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Sportovní organizace přitom připravily řadu scénářů, jakým způsobem bezpečně zajistit návrat na hřiště.

"V Evropě se ve většině zemí nezastavil trénink amatérského sportu. Z toho jsme právě při tvorbě toho materiálu i vycházeli," dodal Michal Ježdík, sportovní ředitel Českého basketbalu.


Situace je podle sportovních organizací alarmující kvůli následkům na dětské zdraví a nehodlají tak této situaci pouze přihlížet. I proto svazy sepsaly výzvu adresovanou premiérovi. Tu podepsali kromě fotbalové asociace také Český hokej, basketbal, volejbal, florbal nebo házená.

Související obsah

"Situaci vnímáme jako kritickou, proto pan předseda Hnilička na dnešek svolal jednání národní rady pro sport, která se situací bude zabývat a následně bude o celé věci jednat s premiérem," popsal mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Na praktiky ministerstva si stěžuje i kandidát na předsedu fotbalové asociace Karel Poborský.

V Česku tak i nadále bude povolené venkovní sportování pouze ve dvou lidech.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

K celé situaci se vyjádřil také ministr školství Robert Plaga:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.