Box

Veterán Holyfield se vrací do ringu! Jeho soupeř ukončil Tysonovi kariéru

Veterán Holyfield se vrací do ringu! Jeho soupeř ukončil Tysonovi kariéru
Evander Holyfield v roce 2021 (vlevo) a v roce 1997 | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Evander Holyfield

Další boxerská legenda se připojuje k trendu exhibičních zápasů a vrací se mezi provazy. V 58 letech se v ringu představí bývalý světový šampion Evander Holyfield.

Holyfield (44-10-2-1NC) návrat oznámil již před nějakou dobou a nyní se už ví, kdy se ikona rohovnického sportu znovu představí. Už 5. června v Miami vyzve v exhibičním zápase irského boxera Kevina McBridea (35-10-1).

 

Rivaly pojí společný soupeř, a to nikdo jiný než zuřivý Mike Tyson. Právě McBride byl poslední, s kým se Tyson v profesionálním ringu utkal. V šestém kole rozhodčí ukončil zápas a Tyson pak po prohře ukončil kariéru.

Zdroj: ProfimediaHolyfield se s Tysonem utkal dvakrát v letech 1996 a 1997. Obě střetnutí vyhrál a odnesl si titul WBA. Při odvětě však za vítězství zaplatil i kusem ušního lalůčku, který mu zuřivý Mike ukousl. Právě kvůli tomu se zápas zapsal do historie jako "Kousanec" či "Kousací zápas".Zdroj: Profimedia

 

Chvíli to vypadalo, že se dopadne i třetí zápas Holyfield vs. Tyson. Exhibiční duel ale nakonec nedopadl, prý kvůli finančním požadavkům druhého jmenovaného.

Související obsah

Holyfield během dlouhé kariéry dosáhl na bronzovou medaili z olympijských her a mezi profiky se stal absolutním šampionem v křížové i těžké váze (éra tří hlavních titulů). Dodnes je jediným boxerem, který takového úspěchu dosáhl.
 

Uvidí se, co exhibice boxerských veteránů přinese. Ta poslední Mike Tyson vs. Roy Jones Jr. trhala divácké rekordy. Podívejte se na sestřih:

Sledujte sport také na platformě Voyo, kde najdete živé přenosy i záznamy sportovních akcí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události