NHL

Zadina trefil vítězný gól, Campbellovu rekordní sérii uťal Montreal

Český útočník Filip Zadina pomohl Detroitu k vítězství nad Carolinou. Svou dělovkou v přesilovce nakonec zaznamenal vítěznou trefu. Skončila úctyhodná vítězná šňůra brankáře Jacka Campbella.

Red Wings rozhodně neřekli v této sezóně poslední slovo a podruhé v řadě si vyšlápli na rozjetou Carolinu, kterou dokázali zbrzdit a zkazit oslavu 1000. zápasu pro kapitána Jordana Staala.

Detroit, který v poslední přestupový den získal Jakuba Vránu a Richarda Pánika z Washingtonu, se přiblížil předposlednímu Columbusu na rozdíl pouhých tří bodů.

Na gól si diváci počkali až do třetí třetiny. Hned v první minutě posledního dějství udeřil Erne, který zaznamenal gól číslo 20 000 v historii Red Wings.

Vzápětí vyslal v přesilovce parádní dělovku z kruhu Zadina a bylo to 2:0. Domácí sice střetnutí zdramatizovali, ale poslední slovo měl Gagner, který ranou do opuštěné klece ztvrdil detroitské vítězství.

Souhra jako víno a na jejím konci Zadinova dělovka pod klacek:

Brankář Jack Campbell přišel o své letošní kouzlo. Poprvé od svého prvního startu v této sezóně prohrál, když tentokrát se svým týmem neúspěšně čelil Montrealu.

Canadiens otevřeli rychle skóre díky Tatarovi a po prvních dvaceti minutách vedli 2:0. Hosté ale ve druhé části srovnali, avšak domácí se vrátili do náskoku.

V posledním dějství dal pojistku na vítězství znovu Tatar, který trefil prázdnou branku a Montreal se tak výrazně přiblížil k postupu do play-off.

Pevnou půdu pod nohama v posledních zápasech ztrácí Columbus, který podruhé nestačil na Chicago. Blackhawks rozhodli až v prodloužení a drží se na dostřel postupu do vyřazovací části.

Do prodloužení poslal zápas Laine, který proletěl celé kluziště jako nůž máslem:

V Západní divizi se dařilo oběma nejepším týmům. Colorado zdolalo Arizonu a drží si na čele náskok. Vegas zase dokázali po skvělém obratu porazit Los Angeles.

Pod triumf Vegas se podepsal i Stone, který všem pláchl a předvedl geniální kličku:

Podruhé v řadě prohrálo San Jose, které se nedokázalo prosadit proti Anaheimu a bitva o poslední postupové místo do play-off bude ještě hodně zamotaná.

Ani bleskový start nestačil WInnipegu, který ztratil rychle nabyté vedení a nakonec prohrál v Ottawě.