Fotbal

UEFA potrestala Roofeho! Za sejmutí Koláře si chvíli nezahraje

Kemar Roofe zná trest za kung-fu kop na slávistického brankáře Ondřeje Koláře. Útočník Rangers dostal stopku na čtyři klubové zápasy a jeho klub pokutu téměř čtvrt milionu korun.

UEFA rozhodla v záležitosti Kemara Roofeho, který při čtvrtfinále Evropské ligy kopačkou nalétl do slávistického gólmana Ondřeje Koláře.
 

Za brutální faul si 28letý fotbalista vysloužil stopku na čtyři klubové zápasy. Roofe již dříve vyjádřil lítost za svůj čin, rovnež tvrdí, že faul nebyl úmyslný. 

 

Není to jediný Roofeho trest od začátku roku. V únoru si vysloužil stopku na 2 zápasy poté, co zajel do Murrayho Davidsona v zápase skotské ligy.


Kolář při střetu s Roofem utrpěl frakturu čelní kosti a na tři týdny byl mimo hru. Do hry znovu naskočil v utkání proti Arsenalu, kde vychytal remízu 1:1. Jeho hlavu však nyní zdobí speciální helma a kevlarová maska chránící polovinu obličeje.

Zdroj: Profimedia


Kromě Roofeho byl potrestán i jeho klub Rangers FC, tomu za nevhodné chování UEFA vyměřila pokutu 9000 eur, tedy přes 233 tisíc korun.

Související obsahDisciplinární komise dále také řeší incident mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou. Český obránce zatím inkasoval a odpykal si předběžnou stopku na jeden zápas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události