Bayern Mnichov

Löwa na lavičce Německa nahradí trenér Bayernu, tvrdí legenda

Löwa na lavičce Německa nahradí trenér Bayernu, tvrdí legenda
Zdroj: profimedia.cz

Největším kandidátem na post hlavního kouče německého fotbalového národního týmu by měl být Hansi Flick, aktuální lodivod Bayernu Mnichov. Bavorský celek vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů, Joachim Löw po EURU na lavičce skončí.

Po patnácti letech v pozici hlavního kouče úspěšného německého národního týmu skončí Joachim Löw, který s týmem například vyhrál světový šampionát v roce 2014. Jeho poslední akcí bude letošní evropský šampionát.

Lothar Matthäus, bývalý německý reprezentant pronesl, že Hansi Flick v létě opustí Bayern Mnichov a stane se novým trenérem německého národního týmu. „Hansi Flick je na žebříčku kandidátů německého svazu na prvním místě a po něm dlouho nikdo není,“ potvrdil Matthäus.

Flick se stal trenérem Bayernu Mnichov v listopadu 2019, kdy nahradil Nika Kovače. Mnichovský velkoklub od té doby vyhrál šest trofejí včetně Ligy mistrů.

Související obsah

Takhle by znamenalo, že posledním utkáním Hansiho Flicka bude domácí duel s Augsburgem. Bayern totiž vypadl v Lize mistrů i domácím poháru, kde ho vyřadil druholigový Kiel.

Nástupcem Flicka na lavičce bavorského mužstva by mohl být jeden z nejtalentovanějších koučů v moderním fotbale, Julian Nagelsmann. „Bayern komunikoval s Julianem Nagelsmannem, včetně diskuze ohledně finanční stránky,“ dodal bývalý obránce Lothar Matthäus.

Julian Nagelsmann je aktuálně trenérem lipského RB, který se pere na dálku o titul s Bayernem, ale stále je obhájce titul na lepší pozici. 

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Německu se v letošním roce nedaří, v poslední reprezentační přestávce padlo se Severní Makedonií: 

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události