Manchester City zvítězil i podruhé, s ním jde po remíze dál i Real Madrid

Kompletní semifinálové složení slovutné Ligy mistrů je známo. Mezi nejlepší čtyřku se dostal po druhé výhře nad Dortmundem anglický Manchester City a také Real Madrid, který remizoval na Anfield Road, což mu k postupu stačilo.

V Dortmundu to dlouho vypadalo na postup domácího celku. Už v 15. minutě se z hranice velkého vápna trefil sedmnáctiletý Angličan Jude Bellingham.

Hosté mohli srovnat o deset minut později, ale De Bruyne trefil břevno. Další šanci měl Mahríz, ale ve vyložené šanci zklamal. Ve druhém poločase už se ale Sky Blues podařilo srovnat.

Can zahrál ve vápně rukou a z pokutového kopu se prosadil Rijád Mahríz. Oba týmy si vypracovaly další velké množství šancí, ale gólmani byli proti nim.

Až v 75. minutě rozhodli hosté o svém postupu. Zpoza šestnáctky vypálil Phil Foden a trefil se náramně. Citizens tak zvítězili i ve druhém zápase 2:1 a postupují do semifinále, kde se utkají s PSG.

Ve druhém zápase potřeboval Liverpool zvítězit alespoň o dvě branky, ale to se jim nepodařilo. I když byl lepší a už ve třetí minutě měl tutovku Mo Salah, který byl sám před hostujícím gólmanem, ale Courtois předvedl skvělý zákrok.

Belgický gólman se vytáhl i o pár minut později proti střele Milnera. Následně se do šance dostal Benzema, ale trefil pouze tyč.