Fotbal

Revoluce ve fotbale! Venkovní góly se budou počítat jinak

Revoluce ve fotbale! Venkovní góly se budou počítat jinak
Logo UEFA | Zdroj: Profimedia

Evropskou ligu a Ligu mistrů čeká změna. UEFA v pátek upraví 56 let staré pravidlo a upraví počítání venkovních gólů. Ty budou nově hodnotnější jen při vstřelení v základní části hry.

Gól na venkovním hřišti má v současnosti větší váhu než ten vstřelený na domácí půdě. Tým, který hraje venku druhé utkání, má tak výhodu, neboť na vstřelení hodnotnějšího gólu může mít v případě prodloužení o 30 minut více.

 

To se však v pátek 16. dubna změní. UEFA hodlá upravit pravidla a venkovní gól počítat hodnotněji jen v základní části hry tedy do 90 minut. Pokud tedy oba týmy za nerozhodného stavu skórují v prodloužení, nebude gól hostujících znamenat výhodu a postup.


Venkovní gól v prodloužení například vyřadil Juventus z letošní LM. Ten do domácího utkání s Portem šel s prohrou 1:2, po 90 minutách vedl 2:1 a gólový stav z obou zápasů byl 3:3. V extra čase skórovaly oba týmy jednou, a tak i za celkového stavu 4:4 postoupilo Porto, které mělo na vstřelení hodnotnějšího gólu více času. 


UEFA také nedávno vydala rozhodnutí k případu Ondřeje Kúdely, který inkasoval stopku na 10 zápasů:
Pravidla o venkovním gólu platí od ročníku 1965/66. Před změnou jeho znění UEFA zvažovala také jeho úplné zrušení, nicméně návrh byl odmítnut.

Související obsahNové pravidlo, podle deníku The Sun, už podpořily týmy jako Manchester United, Manchester City. UEFA také plánuje prodloužit příští ročník Ligy mistrů z 125 zápasů na 225 zápasů. Nicméně řada klubů se vyjádřila proti. V novém formátu by mělo být 36 týmů.
 

Sledujte také platformu Voyo, kde si můžete vychutnat oblíbené sportovní přenosy živě i ze záznamu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události