MMA

Do UFC nemohl kvůli vízu, pak mu v nejtěžší chvíli vesmír seslal Bellator

Do UFC nemohl kvůli vízu, pak mu v nejtěžší chvíli vesmír seslal Bellator
MMA zápasník Saul Rogers | Zdroj: Bellator

Za každým zápasníkem bývá pozoruhodný příběh. Ačkoli britský ranař Saul Rogers zatím nepatří k největším hvězdám Bellatoru, jeho cesta do americké organizace stojí za to.

Shoda náhod, které nakonec s pomocí boží vyústily vysněnou kariérou, tak by se dala shrnout cesta Saula Rogerse, který se už v pátek 16. dubna představí na galavečeru Bellator 257.


 

Dnes 31letý zápasník z Manchesteru měl původně bojovat v UFC a do nejlepší organizace světa měl skvěle nakročeno. V projektu The Ultimate Fighter (2015), kde mladí talenti bojují o smlouvu, se dostal až do finále a už sahal po kontraktu. Do posledního zápasu však nemohl nastoupit, a to kvůli byrokracii. V jeho žádosti o vízum se objevily nesrovnalosti a Rogers se boje o UFC nemohl zúčastnit.

"Můj život byl tehdy jeden velký chaos. Ta věc s UFC nebyla ani mezi tím nejhorším, čím jsem procházel. Když mi zavolal právník, že nemohu zápasit ve finále, ani jsem to nedokázal vstřebat," vyprávěl pro BBC Sport.

Související obsah

O UFC přišel a pokračoval na evropské scéně. Vyhrál další dva zápasy a následně v roce 2017 narazil na Aurela Pirtera, který ve druhém kole překazil jeho desetizápasovou vítěznou šňůru. Navíc v zápase utrpěl řadu zranění a začal zpochybňovat svou MMA kariéru.


"Dva dny po mém zápase ležím se zlomenou rukou, zlomeným loktem, sešitými vazy v palci a modlím se k vesmíru, jestli je tohle pro mě, tak chci příští den jasné znamení," vzpomínal zápasník přezdívaný The Hangman, volně přeloženo jako kat či šibeničář.
 

A skutečně vyšší síla jeho prosby vyslyšela a ukázala mu, že MMA je ta správná cesta. "Příští den mi volá manažer, jehož jméno jsem nikdy neslyšel. Do týdne jsem měl podepsaný kontrakt s Bellatorem," pokračoval ve vyprávění Saul Rogers.

Před příchodem do americké organizace si připsal skalpy jmen jako Ryan Hall či Artem Lobov. V Bellatoru absolvoval tři zápasy s bilancí 2:1, kdy prohrál s Danielem Weichelem. Nyní před ním stojí desítka pérové váhy Mads Burnell (14-3), jehož porážkou by se Rogers (14-3) dostal mezi TOP desítku nejlepších.


Podívejte se, co na fanoušky MMA v pátek večer čeká:
Rogers a Burnell se utkají na Bellatoru 257 z kraje úvodní karty Prelims. Tu i celý galavečer můžete sledovat v pátek 16. dubna živě od 23:30 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události