SK Slavia Praha

Díky, kapitáne! Fanoušci Arsenalu chválí gesto kapitána při pokleknutí

Ostrovní média a nejen fanoušci Arsenalu oceňují gesto kapitána Arsenalu, který před čtvrteční odvetou v Praze poklekl před Slávisty, kteří se objali kolem ramen a odmítli podpořit gesto Black Lives Matter.

Stejně jako před týdnem, tak i nyní fotbalisté pražské Slavie nepoklekli na počest politického hnutí Black Lives Matter. To bojuje proti černošskému rasismu.

Arsenal si díky výhře 4:0 došel pro postup mezi čtyři nejlepší celky v Evropské lize. Opět se ale více než výsledek řešily události, které se děly před utkáním.

Fotografie zachytila objaté hráče pražského celku, kteří stáli před pokleknutým francouzským černošským kapitánem Arsenalu Alexandrem Lacazettem. Fanoušci nejen Arsenalu jeho gesto velice respektovali a byli pyšní na svého kapitána.

V komentářích na sociálních sítích se většina společnosti vyjadřovala pozitivně a byla potěšena tím, že Slavia jasně prohrála. Pražský klub byl nazván jako klub rasistů.

 

Související obsah

Trenér Arsenalu Mikel Arteta dodal, že o gesto jej požádali samotní hráči. Jeho vyjádření:

"Požádali mě i klub, že by se chtěli chopit této iniciativy. Měli pro to správné důvody, takže to podporoval klub, rozhodčí i UEFA. Rozhodli jsme se pro tento přístup, který se mi od hráčů opravdu líbí a musím říct, že i UEFA nás velmi podporovala," řekl Arteta.

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události