Fotbal

Kúdela a vězení? Bez souhlasu nemůže být do Skotska vydán

Kúdela a vězení? Bez souhlasu nemůže být do Skotska vydán
Fotbalista Ondřej Kúdela během konfliktu s Glenem Kamarou Zdroj: profimedia.cz

Případ Ondřeje Kúdely a jeho údajného rasismu stále nekončí. Kromě již jistého trestu od UEFA totiž může český obránce Slavie čelit i obvinění od skotské policie. Bez jeho svolení však nemůže být do Velké Británie k trestnímu stíhání vydán.

To totiž neumožnuje současná justiční dohoda mezi Evropskou Unií a Velkou Británií, ke které došlo po brexitu. Nová smlouva nahradila Evropský zatýkací rozkaz, jenž platí pouze pro státy EU.


"V tomto případě by se neuplatnil postup na základě Evropského zatýkacího rozkazu, ale obdobný postup, který ovšem neumožnuje předat občana ČR do Velké Británie k trestnímu stíhání či výkonu trestu bez jeho souhlasu," vysvětlil pro Nova Sport mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka


Související obsah


 

Se zprávou, že by mohl Ondřej Kúdela čelit i obvinění od policie, přišel právník postiženého hráče Glena Kamary, kterého měl obránce Slavie rasisticky urážet.

"Je zklamáním, že pan Kúdela doposud nespolupracoval se skotskou policií, nezúčastnil se žádných policejních rozhovorů a neposkytl úplné vysvětlení," napsal ve vyjádřeních advokát fotbalisty Rangers Aamer Anwar.


Související obsah

Pokud by se rasismus skutečně prokázal, mohlo by 34letému českému obránci hrozit až šest měsíců za mřížemi, případně pokuta.

Nicméně zatím je vše ve spekulativní rovině, jelikož samotné trestní řízení zatím nebylo ani zahájeno a podle vyjádření právní strany Ondřeje Kúdely jsou dostupné důkazy nedostatečné k tomu, aby mohlo k případnému obvinění skutečně dojít.


Související obsah


 

Co zatím ale platí, je desetizápasový trest od UEFA, kvůli kterému český stoper přijde i o šanci zahrát si na blížícím se evropském šampionátu ve fotbale.


Sledujte sport i na portálu
VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.


Kauze okolo Ondřeje Kúdely jsme se věnovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události