šipky

Premier League vládne trio šipkařů, dotáhl se Anderson. Duzza dál na nule

Šipkařská Premier League pokračuje ve zrychleném režimu. První fáze před sebou má poslední čtyři hrací večery. Na výhru dál čeká Glen Durrant, špičce tabulky kraluje duo z Beneluxu společně s Nathanem Aspinallem.

Sledujte Premier League živě na Nova Sport 2 a na portálu VOYO, kde najdete kromě přímých přenosů i záznamy.

První střetnutí si hned vyžádalo plných dvanáct legů. Po vyrovnaném úvodu se rozjel Gary Anderson, který dvěma brejky v řadě urval vedení už 5:2.

Jenže Rob Cross poté zatlačil, zlepšil skórování a dostal se na dostřel. Utkání nakonec dospělo do rozhodujícího legu, v němž měl od úvodu lehce navrch Voltage.

Leč Létající Skot narůstající ztrátu stáhl a využil zaváhání Crosse, jenž netrefil dvě šipky na remízu. Napodruhé zavřeným doublem dvacet si Anderson připsal třetí vítězství v letošním ročníku Premier League.

Související obsah

Také druhé střetnutí nabídlo plných dvanáct legů a mělo vlastně i podobný průběh. De Sousa v šestém legu chytil velkou rybu a získal první brejk.

Za stavu 6:3 ještě Wade zabojoval. The Machine se dostal na rozdíl jediného legu, ale na vytoužené srovnání již dosáhnout nedokázal.

Získaný brejk totiž nepotvrdil a de Sousa jej potrestal checkoutem 81. Pro Portugalce je to druhé vítězství v letošní sezóně.

Zdroj: Profimedia

Pouze s jednou porážkou dál proplouvá první fází Dimitri van den Bergh. Belgický šipkař po porážce s de Sousou zabral a vyšlápl si na Jonnyho Claytona.

V přehládce brejků nakonec slavil úspěch van den Bergh. Od stavu 3:3 již přibývalo skóre jen na jeho straně. Výborné šipky ale předváděli oba.

Kde Claytona tlačila bota, to byly doubly. Zavírání mu hrubě nešlo a v jednom z legů mu k úspěšnému checkoutu nepomohly ani dvě stoosmdesátky. Průměr na zavírání měl jen přes 18 procent.

Související obsah

K van den Berghovi se na čelo dotáhl zpátky Michael van Gerwen. Holanďan sice prohrál první leg, ale poté získal náskok 4:1. I tak ale nevypadal jeho herní projev nejlépe.

Mighty Mike se pak navíc zasekl, zatímco Durrant zatlačil a dostal se do kontaktu. Leč na vyrovnání Duzza nedosáhl a všechny následující legy se staly kořistí van Gerwena.

Související obsah

Vyrovnaný začátek a závěr zcela v režii anglického hráče. Tak by se dalo shrnout střetnutí mezi Nathanem Aspinallem a Peterem Wrightem.

Snakebite měl dobrý start, vedl 2:0, ale "The Asp" se třemi legy v řadě dostal do vedení. Wright dokázal zareagovat zavřeným Šanghajem a srovnat.

Ovšem v dalších lezích se mu nevedlo držet krok s mladším soupeřem, který si udržel průměr nad 105 a po výhře 7:3 se o skóre dostal do čela.

Oba měli slušné zavírání (přesně 50 procent), ale Aspinall byl zkrátka lepší ve skórování, o čemž svědčí to, že Wright měl na double jen šest šipek.

Výsledky šestého hracího dne Premier League:

Cross – Anderson 5:7

de Sousa – Wade 7:5

Clayton – van den Bergh 3:7

Durrant – van Gerwen 3:7

Aspinall – Wright 7:3

Turnaje se bohužel nemůže zůčastnit světová jednička Gerwyn Price, jehož vyřadil pozitivní test:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události