PFL míří na Voyo! Sledujte MMA ligu o jeden milion dolarů

Na portál Voyo se řine další porce MMA. K organizaci KSW a Bellatoru nyní přibude americká organizace PFL, která je svým formátem světovým unikátem. Sledujte první galavečer už v pátek 23. dubna na platformě Voyo. Podívejte se na vše, co o organizaci musíte vědět.

Professional Fighters League byla založena v roce 2018, od ostatních organizací jako UFC či Bellator se liší svým formátem, který připomíná ligu v klasickém slova smyslu. Sezóna 2020 byla kvůli pandemii koronaviru odložena, ale nyní je PFL zpět se třetím ročníkem.


Formát

Sezóna PFL je rozdělena na základní část a play-off. Elitní zápasníci šesti váhových kategorií od dubna do června absolvují dva zápasy s minimální pauzou 45 dnů a sbírají body do tabulky. Během normální sezóny se bojují zápasy vypsané na tři kola po pěti minutách.

Čtyři nejlepší zápasníci každé váhovky postupují do vyřazovacích bojů o finále, titul a 1 milion dolarů, tedy téměř 22 milionů korun. Finále se bojuje na pět kol.

Ročník 2021 bude jiný, neboť původně postupovalo v mužských kategoriích osm nejlepších. Zápasníci také dříve absolvovali dva zápasy během jednoho play-off galavečera.


Bodování

Výhra – 3 body
Remíza – 1 bod
Prohra – 0 bodů
Výhra v 1. kole – bonusové 3 body
Výhra ve 2. kole – bonusové 2 body
Výhra ve 3. kole – bonusový 1 bod
 

Související obsah

Váhové kategorie

Pérová váha – do 66 kg
lehká váha – do 70 kg
velterová váha – do 77 kg
polotěžká váha – do 93 kg
těžká váha – do 120 kg
ženská lehká váha – do 70 kg

Při vážení mají zápasníci v základní sezóně a play-off toleranci téměř 0,5 kg. V titulových duelech musí navážit přesně do limitu váhovky.
 

Kdo zápasí?

Letošní sezóně budou bojovat gladiátoři z 20 zemí světa. Většina z nich se v organizaci představí vůbec poprvé, a to platí i pro bývalého UFC šampiona Anthony Pettise či Claressu Shieldsovou, na které je upřena velká pozornost.

Ačkoli pro Shieldsovou bude PFL premiéra zároveň MMA debutem, se světem bojových sportů má hluboké zkušenosti. O tom svědčí dvě zlaté z olympijských her, které vybojovala v boxerském ringu.

Další velkou hvězdu je Lance Palmer, který v PFL působí od samotného vzniku organizace. Od té doby absolvoval 11 zápasů, nikdy nepoznal porážku a dva roky za sebou se stal šampionem pérové váhy.

Nováčkem přicházejícím z UFC je také Antonio Carlos Jr., který po štaci ve střední váze bude v PFL zápasit v polotěžké. Čeští fanoušci si jeho jméno mohou pamatovat ze začátku roku 2020, kdy se měl utkat s Machem Muradovem.
 

Zajímavosti

Kromě formátu se PFL liší od většiny organizací také pravidly. V kleci jsou zakázány údery loktem, a to jak v postoji, tak na zemi.

Také klec se liší. UFC má svůj oktagon, tedy osmistěn. Bellator používá kruhovou klec a PFL má speciální desetistěn o průměru 8,5 metru.
 

Program a jak sledovat?

V základní části na diváky MMA čeká šest galavečeru. Konkrétně 23. dubna, 29. dubna, 6. května, 10. července, 17. července a 25. července. První galavečer ročníku 2021 a turnaj lehkých a pérových vah můžete sledovat již tento pátek 23. dubna na Voyo od 23:30.
 

Zdroj: Nova Sport

Zápasová karta PFL 1 2021

Na fanoušky MAM čeká celkem 10 duelů. Kartě PFL 1 vévodí střetnutí veterána a bývalého UFC šampiona Anthony Pettise s Clayem Collardem. Během večera se představí také šampioni z roku 2019 - Lance Palmer a Natan Schulte.

Anthony Pettis (24-10) vs. Clay Collard (18-8) – lehká váha

Natan Schulte (20-3-1) vs. Marcin Held (26-7) – lehká váha

Movlid Khaybulaev (15-0-1) vs. Lazar Stojadinovic (14-7) – pérová váha

Lance Palmer vs. Bubba Jenkins (14-4) - pérová váha

Brendan Loughnane (19-3) vs. Sheymon Moraes (11-4) – pérová váha

Joilton Lutterbach (34-8) vs. Raush Manfio (11-3) – lehká váha

Akhmet Aliev (19-6) vs. Mikhail Odintsov (18-2) – lehká váha

Chris Wade (17-6) vs. Anthony Dizy (13-3) – pérová váha

Sung Bin Jo (9-1) vs. Tyler Diamond (11-1) – pérová váha

Loik Radzhabov (13-2-1) vs. Alex Martinez (7-0) – lehká váha

Související obsah

Kromě PFL můžete na Voyo sledovat také organizace Bellator a KSW. V sobotu na PFL 1 naváže galavečer KSW 60. Minulý turnaj polské organizace přinesl třeba napínavou bitvu o titul Račič vs. Przybys:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Výsledky basketbalové NBA

Sacramento Kings – Houston Rockets 112:118, Denver Nuggets – Utah Jazz 102:105, Minnesota Timberwolves – Golden State Warriors 119:99

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.