NHL

Kubalíkův gól pomohl Chicagu k výhře, skóroval i Hertl

Útočníci Dominik Kubalík a Tomáš Hertl se stali jedinými českými střelci v nočních zápasech NHL. Zatímco 15. trefa forvarda Chicaga pomohla k obratu v utkání proti Nashvillu, Hertl svým čtrnáctým gólem pouze mírnil porážku 2:5 proti Vegas Golden Kinghts. V brance Sharks dostal zmíněných pět branek český brankář Josef Kořenář.

Kubalíkův moment přišel ve třetí třetině, kdy dokázal zužitkovat přihrávku Sutera a srovnat na 4:4, zápas se tak díky němu dostal do play-off, kde nakonec výhru 5:4 vystřelil spoluhráč Brandon Hagel.

To Tomáš Hertl v duelu proti Vegas dokázal skórovat ve druhé třetiny po přihrávce rekordmana v počtu zápasů NHL Marleaua.

San Jose díky němu vedlo 2:1, jenže pak Golden Knights utkání ještě do konce třetiny otočili a ve třetí třetině ještě přidali další dvě branky, z toho jednu do prázdné svatyně.