Fotbal

Kluby chtějí změnu! Premier League by mohli hrát i soupeři Slavie a Sparty

Kluby chtějí změnu! Premier League by mohli hrát i soupeři Slavie a Sparty
Zdroj: Profimedia

Navzdory fiasku s Evropskou super ligou se přední týmy Premier League nadále pokouší o menší reformu. Posledním nápadem je obohatit ligu o dvojici týmů z Glasgow – Rangers a Celtic.

Podle deníku The Sun se oba skotské celky chtějí připojit k Premier League. Kvalitě ligy by to určitě mohlo pomoci, ale obě mužstva by musela přijmout fakt, že nebudou dominovat a klidně by jim někdy mohl hrozit sestup.


Výkonný ředitel Premier League Richard Masters souhlasil se strategickým plánem budoucnosti soutěže. Ten se má zaměřit na strukturu, kalendář, správu a finanční udržitelnost ligy.


Související obsahJedním z nejambicióznějších návrhů je přidání glasgowských velkoklubů do Premier League. Na rozdíl od Evropské super ligy by tento nápad nejspíše schválila UEFA, FIFA i britská vláda.


„Cítíme, že se změna musí stát. Rozšíření ligy o Celtic a Rangers by dávalo smysl pro všechny strany,“ citoval deník The Sun zdroj z jednoho klubu velké šestky, která usilovala o změnu ve světovém fotbale.

Související obsahPosledním týmem, který vyhrál nejvyšší skotskou ligu mimo Celtic a Rangers, je Aberdeen. Tomu se to povedlo v sezóně 1984/85. Od této doby se na čele ligy střídaly jen glasgowské velkokluby.

Související obsahEvropský fotbalem stále hýbe kauza okolo Ondřeje Kúdely v zápase proti Rangers:


Sledujte sport i na portálu
Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události