Carla Suarezová

Životní boj španělská tenistka zvládla. Jsem vyléčená, hlásí po rakovině

Životní boj španělská tenistka zvládla. Jsem vyléčená, hlásí po rakovině
Zdroj: Profimedia

Španělská tenistka Carla Suárezová Navarrová loni musela přerušit kariéru, aby se utkala s tím nejtěžším soupeřem v životě, s rakovinou. Po sedmi měsících od diagnózy se podělila o šťastnou zprávu, rakovinu překonala.

Již během první poloviny loňského roku Španělka uvažovala o konci kariéry, ale to ještě netušila, jaké komplikace ji potkají v druhé polovině roku. V září tušila, že se nakazila covidem-19, ale skutečnost byla mnohem horší, šlo o rakovinu.

Po sedmi měsících se Suárezová Navarrová pochlubila na sociálních sítích, že Hodgkinův lymfom porazila. "Další krok vpřed. Dnes jsem dokončila léčbu a překonala Hodgkinův lymfom," napsala k fotkám s bojovným a šťastným výrazem.

"Děkuji všem za vřelé zprávy. Každé slovo podpory mi dodávalo sílu v posledních měsících," pokračovala. "Všechen můj vděk patří profesionální zdravotnické péči, která se o nás stará každý den. Jsem vyléčená!" uzavřela svou fantastickou zprávu.

Související obsah

Španělka ještě před diagnostikováním rakoviny snila o ukončení kariéry na Olympijských hrách v Tokiu a tento sen potvrdila i letos v lednu, když už se zákeřnou chorobou bojovala. Pokud si chce ale v Tokiu zahrát, bude muset ještě zabrat. Aktuálně jí patří 94. místo světového žebříčku.

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

Jiný španělský tenista Rafael Nadal buduje na své rodné Mallorce tenisovou akademii a zapinkal si i na staveništi:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Carla Suarezová

Důležité Události