Tenis

Potlesk tribun. Španělská tenistka ukončila kariéru, překonala i rakovinu

Potlesk tribun. Španělská tenistka ukončila kariéru, překonala i rakovinu
Zdroj: Profimedia

Velký potlesk obdržela dvaatřicetiletá španělská tenistka Carla Suarezová-Navarrová. Ta na US Open ukončila svou grandslamovou kariéru, a to poté, co v letošním roce porazila zákeřnou rakovinu.

Rodačka ze španělského Las Palmas neuspěla v prvním kole grandslamového turnaje ani potřetí v řadě. Po French Open a Wimbledonu padla i na US Open. Šlo o poslední akci na grandslamech v kariéře. 

Suarezová-Navarrová, která se na grandslamech dostala nejdále do čtvrtfinále, prohrála s domácí Američankou Danielle Collinsovou. Po překonání rakoviny šlo o poslední turnaj patřící mezi top čtyři. 

"Sice jsem prohrála, ale tento rok byl pro mě dárkem. Loni jsem touto dobou nevěděla, jestli se sem ještě někdy vrátím. Nyní tu jsem a mám z toho radost," řekla dvaatřicetiletá Španělka. Po prohře obdržela potlesk vestoje.

 


Související obsah

"S kariérou jsem spokojená. Jako malá holka jsem snila o tom, že jednou budu ve světové desítce. Byly samozřejmě i sny, které se mi nesplnily. Nevyhrála jsem grandslam, ani jsem nebyla světovou jedničkou," řekla Suarezová-Navarrová. 

VIDEO: Na US Open hraje velice dobře i Petra Kvitová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události