Sport

Sportovní zástupci vyjednali nová pravidla. Rozestupy se ruší

Schůzka ministra zdravotnictví Petra Arenbergera se zástupci Sdružení sportovních svazů ČR a České unie sportu přinesla nový verdikt ohledně pravidel na sportovištích. Dosud platily šestimetrové rozestupy mezi jednotlivými dvojicemi, ale nyní bude obsazení sportoviště limitováno patnácti metry čtverečními na jednu osobu.

Ve čtvrtek vláda představila nový systém rozvolňování, který pro amatérský sport nevypadal vůbec dobře, ale Českou unii sportu to nechalo chladnou, jelikož věděla, že může vyjednat výjimku na páteční schůzi s ministrem zdravotnictví, což se také stalo.

Šestimetrové rozestupy pro dvojice se zrušily a nově se bude kapacita venkovních sportovišť omezovat patnácti metry čtverečními na osobu. Minimální rozměry fotbalového hřiště jsou 45x90 metrů tedy 4050 metrů čtverečních. To znamená, že místo dosavadních šesti dvojic na celé hřiště, může po skupinkách trénovat až 270 jedinců, přičemž většina hřišť je ještě větších.

K vyjednání výjimky napomohla studie ČSU, která odhalila, že pouze 0,07 % z testovaných jedinců se nakazilo při sportování, což byl pochopitelně silný argument.

Související obsah

Problém ale stále mají sportovci, kteří jindy trénují v hale. "Je to trochu tvrdší než žíněnka," popisuje venkovní trénink jeden z judistů.

Výhodou u amatérských sportovců je, že se kvůli tréninkům nemusí testovat, jelikož děti se testují ve škole a dospělí v práci.

Související obsah

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.