Marseille otočila zápas v Remeši. Arsenal potopil brankář Leno

Fotbalisté Marseille se opět přiblížili pohárové Evropě. V Remeši dohrávali v poklidu, ale jednoznačný průběh zápas neměl. V anglické lize se nadále trápí Arsenal, jehož trápení podtrhl vlastní gól brankáře Lena, který rozhodl o výhře Evertonu.

Marseille patří každoročně mezi uchazeče o nejvyšší příčky Ligue 1, jenže letos to týmu z přístavního města tolik našlape. Do Remeše jel Olympique v pozici šestého týmu tabulky.

Vyrovnaný první poločas byl dlouho bez gólu, ale nakonec padly tři. Domácí šli do vedení v 38. minutě po zásahu Mbukua, avšak hosté odpověděli gólem Payeta v 41. minutě a v nastaveném čase stejný hráč připravil ještě gól pro Milika.

Snažení Remeše o vyrovnání v druhé půli zkomplikoval Faes, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Byli to tedy hosté, kdo díky přesilovce přidal další gól, postaral se o něj znovu Payet. Ten mohl mít také druhou asistenci, ale Milikův druhý gól neplatil kvůli těsnému ofsajdu.

Marseille se díky výhře posouvá na páté místo o dva body před Lens, to má ale jeden zápas k dobru.

V anglické lize se hrál rovněž jeden duel a v něm zvítězil 1:0 Everton na půdě Arsenalu. Zmar londýnského týmu v letošní sezoně podtrhuje jediný gól zápasu. Richarlison stříleným centrem poslal míč před bránu, ale Bernd Leno místo zachycení nebo vyražení srazil míč do vlastní brány, přestože mířil směrem od brankové čáry.

Jeden duel se hrál také v Bundeslize. Kolín nastřílel v prvním poločase tři góly, a přestože se domácí Augsburg dokázal nadechnout a odvrátit debakl, po dvou gólech už třetí nepřidal, takže prohrál 2:3.

Augsburg - Kolín nad Rýnem 2:3 (0:3)

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

Obrovské chyby dělají i brankáři v Bundeslize, takto daroval gól soupeři Lomb z Leverkusenu:

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.