MMA

KSW: Šampioni obhájili! Ziólkowski soupeře sestřelil, De Fries dominoval

Galavečer KSW 60 je u konce. Velkolepá šou přinesla řadu parádních knokautů a v kleci se napsalo mnoho nových příběhů. Oba šampioni své tituly obhájili a úspěšně se do polské organizace zapsal také Slovák Vojto Barborík. Podívejte se na výsledky a sestřihy toho nejlepšího.

Phil De Fries porazil Tomasze Narkuna ve 2. kole (TKO.) 
Šampion Phil De Fries (20-6-1NC) v odvetném duelu potvrdil roli nejdominantnějšího zápasníka těžké váhy v historii KSW a ukázal, proč v MMA existují váhové kategorie. O 17 kg těžší obr neměl problém vyzyvatele zpacifikovat a když ho zalehl, nebylo úniku. Narkun (18-4), který roky kraluje polotěžké váze, na chvíli zahrozil v prvním kole, kdy se opakovaně pokoušel o páku na nohu, ale nakonec bez úspěchu. Ve druhém kole pak De Fries přenesl boj na zem, kde rozjel dlouhotrvající ground-n-pound, který rozhodčí už musel ukončit.
Marian Ziólkowski porazil Macieje Kazieczka ve 2. kole (submise)
Šampion lehké váhy poprvé obhájil svůj titul. Ziólkowski (23-8-1) předvedl bezchybný výkon, kdy vyzyvatele převyšoval  hlavně neuvěřitelným přehledem a kontrolou. Výkon podtrhl na konci druhého kola, kdy s přesností odstřelovače zasadil smrtící úder, po kterém Kazieczko (7-2) padl k zemi. Ještě se sice pokusil o odpor, ale Ziólkowski po chvíli nasadil škrcení a dobitého soupeře donutil odklepat.


Podívejte se na neskutečný výkon Ziólkowskiho:
Marek Samociuk porazil Izuagbe Ugonoha ve 2. kole (TKO.)
Samociuk (3-1) předvedl nejpřekvapivější finiš celého galavečera. V prvním kole přežil drtivou nakládačku, otočil zápas a sám poslal Ugonoha (1-1) k zemi. V úvodu přitom schytával jeden úder za druhým, zatímco ležel na zemi. Rozhodčí však duel poslal do druhého kola a na to už Ugonoh neměl síly. Bez energie inkasoval přicházející údery a po chvíli šel sám k zemi, kde ochutnal vlastní medicínu.


Sestřih napínavé demolice Samociuk vs. Ugonoh:
Patryk Kaczmarczyk porazil Michal Sobiecha na body
Neuvěřitelnou bitvu přinesl KSW debut dvou neporažených ranařů. V prvním kole držel otěže zápasu jasně Kaczmarczyk (7-0), který ukázal, jak vyspělým zápasníkem už je a kolik technik má ve svém arzenálu. Ve druhém však zaútočil Sobiech (4-1) a už šahal po výhře, ale gong soupeře ho vysvobodil od jistého odklepání. Ve třetím kole začaly ty pravé nervy a drama nahoru dolu. Oba ranaři byli několikrát blízko konce, Kaczmarczyk útočil na spodky, Sobiech odpovídal koleny a na zemi hrozil pákou na koleno. Nakonec urputný boj rozhodli až sudí, kteří jednomyslně zvolili vyčerpaného Kaczmarczyka.


Aleksandar Ilič porazil Adriana Dudeka v 1. kole (TKO.)
Srbský bijec nenechal nikoho na pochybách. Dudeka (5-2), který má mimo jiné na kontě nejrychlejší knokaut v historii polského MMA, poslal k zemi před koncem prvního kola. Na hlavu vyslal smrtící kop, který nadělal paseku i přes dvojitý kryt, a následně Ilič (13-4) své dílo dokonal sérií tvrdých úderů do na zemi zmateného soupeře.


Smrtící kop z dílny srbského Jokera:

Vojto Barborík porazil Krzysztofa Klaczeka ve 2. kole (submise)

Specialisté brazilského jiu-jitsu v postoji dlouho nepobyli a rychle boj přenesli na zem. První kolo zběsile bojovali o lepší pozici, ale během výměn se Barboríkovi (13-1) podařilo soupeře otevřít. Ve druhém kole pak dílo dokonal, když Klaczeka (12-7) uškrtil u pletiva. Slovenský ranař si tak prodloužil vítěznou šňůru na 11 zápasů a do vysněného KSW se zapsal v nejlepším světle.
 

Sestřih KSW premiéry Vojto Barboríka:


 

Karolina Wójciková porazila Aleksandra Rolaovou na body
Jediný ženský duel večera přinesl hodně opatrné první kolo plné respektu. Ve druhé pětiminutovce se začalo tempo postupně stupňovat a čím dál více bylo jasnější, že otěže zápasu drží aktivní Wójciková (8-2). I přes výškovou nevýhodu dokázala soupeřku trefovat, sbírat body a nekončící fyzičkou si zajistit jednomyslné vítězství. Rolaová (3-2) ještě zahrozila v závěru, kdy vzala soupeřčina záda, ale škrcení se ji za minutu a půl dotáhnout nepovedlo.

 

Ion Surdu porazil Kacpera Koziorzebskiho v 1. kole (KO.)
Při nástupu obou ranařů bylo jasné, že tenhle souboj bude probíhat v postoji. A přesně tak to bylo, než moldavsko-rumunský bojovník zápas ukončil. Surdu (11-3), přezdívaný Drákula, šel po krvi a Koziorzebskiho (7-4) po třech minutách zápasu poslal do bezvědomí brutálním kopem na hlavu.


Podívejte se na brutální knokaut z dílny Iona Surdu:
Jakub Wikłacz poráží Patryka Surdyna na body
Polský talent Wikłacz (11-3-1) v úvodním zápase předvedl naprosto dominantní výkon a ovládl boj na zemi. V prvním kole přešel do mountu, ze kterého kombinoval tvrdé lokty s pokusy o submisi. Surdyn (5-2) sice statečně bránil, a i přes řadu nepříjemných úderů či krvácející ránu na čele nepřestával bojovat, nicméně na soupeřovu zem neměl odpověď a po třech kolech strávených na zádech si připsal druhou porážku.
 

Související obsah

Galavečer KSW 60 můžete ze záznamu shlédnout na portálu Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události