MMA

Youtuber radí šéfovi UFC, jak platit zápasníkům! Vydělávám víc, tvrdí

Youtuber radí šéfovi UFC, jak platit zápasníkům! Vydělávám víc, tvrdí
Zdroj: Profimedia

Kontroverzní youtuber Jake Paul udeřil hřebík na hlavičku, konkrétně na hlavu UFC Danu Whitea. Nejmocnějšího muže na poli MMA zkritizoval za nízké výplaty bojovníkům, kteří v jeho organizaci riskují život.

Není tajemstvím, že se hlasitý Paul nemá s Whitem příliš v lásce. Poté, co Paul v ringu knockautoval MMA veterána Bena Askrena, který tedy nikdy nebyl velkým boxerem, si vzal šéfa UFC znovu na mušku. Tématem byly peníze.

 

“Třetím zápasem jsem celkově vydělal víc, než kterýkoliv UFC zápasník v historii,“ píše Paul v příspěvku adresovaném šéfovi UFC o svém nedávném boxerském vítězství, jehož přenos si prý koupilo 1,5 milionů diváků.


Související obsah
“Možná je načase, abys svým zápasníkům platil spravedlivým dílem. Není divu, že všichni chtějí boxovat. Vždy říkáš, že děláš zápasy, které lidé chtějí vidět. Tak honem, zaplať 10 milionů plus podíl z PPV a uspořádej Jones vs. Ngannou,“
radil 23letý youtuber, který zmínil neustále omýlaný spor UFC s Jonem Jonesem, který se cítí být podhodnocený. 

A na závěr ještě položil dvě otázky: “Proč jsou UFC zápasnici placeni tak málo ve srovnání s boxery? Proč jsem já za 3 zápasy vydělal víc, něž kterýkoliv UFC zápasník, kromě Chabiba a Conora. Já vím proč.“


Před Benem Askrenem slavný youtuber poslal k zemi bývalého hráče NBA Natea Robinsona:
Výplaty v UFC jsou často předmětem debat. Ačkoli ty největší jména si přijdou na pěkné peníze, v roce 2018 si 37 % bojovníků za rok vydělalo méně, než je průměrný plat v USA. Ačkoli výplatní pásky na pohled vypadají astronomicky, je potřeba pamatovat, že jsou před zdaněním, před vyplacením manažerů a trenérů, a také je bojovníci inkasují třeba jen třikrát ročně.


Související obsah
A kolik dostaly hvězdy posledního galavečeru? Podle neoficiálních zdrojů, neboť UFC či Nevadská atletická komise částky již nezvěřejňuje, si nejvíce vydělal šampion Kamaru Usman.

Výplatní pásky hlavní karty:
Kamaru Usman - 17,8 milionu korun
Jorge Masvidal - 13,7 milionu korun
Rose Namajunasová - 4,7 milionu korun
Weili Zhang - 4 miliony korun
Valentina Ševčenková - 7,8 milionu korun
Jessica Andradeová - 3,4 miliony korun
Uriah Hall - 4 miliony korun
Chris Weidman - 8,8 milionu korun
Anthony Smith - 7,4 milionu korun
Jimmy Crute - 1,2 milionu korun


Související obsah


 

Paul, který se donedávna živil hlavně tvorbou zábavných videí na platformě youtube a s aktivitami s tín spojenými, na galavečeru UFC 261 byl sám přítomný. Během večera si navíc stihl vyměnit pár názorů s veteránem Danielem Cormierem. A přítomnost slavného youtubera pobouřila také diváky. “Jdi do pr***e , Jakeu Paule,“ skandovalo 15 tisíc lidí.


Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události