MMA

Procházka zvítězil! Bitvu ukončil ve druhém kole, příště půjde o titul

Jiří Procházka i napodruhé v UFC zvítězil. Bývalého titulového vyzyvatele Dominicka Reyese ukončil ve druhém kole tvrdým loktem z otočky a vybojoval právo vyzvat šampiona.

Pořádnou šou a krásu MMA, to předvedli Jiří Procházka (28-3-1) s Dominickem Reyesem (12-3). Hlavní zápas večera rychle přerostl v nelítostnou bitvu plnou tvrdých úderů, která jen zázrakem neskončila v prvním kole. Procházka několikrát otřásl soupeřem, ale tvrdé rány nebyly bez odpovědi. Reyes vracel dobře mířenými kontry a několikrát zahrozil rychlým kopem.


 

Boj, který mohl skončit s každým úderem, pokračoval i ve druhém kole. Procházka tradičně s rukama u pasu dál lovil soupeře, zatímco jeho trenér Martin Karaivanov varoval před nebezpečnými kopy. V půlce kola přišla chvíle, o které se hodně mluvilo. Reyes přenesl zápas na zem.

Související obsah

Po návratu do postoje se situace opakovala. Tentokrát takedown inicioval Jiří Procházka. Reyes ze situace vytěžil šanci na submisi a českého ranaře sevřel do gilotiny. Procházka naštěstí pokus o škrcení ubránil.

 

Následoval rozhodující okamžik, Procházka soupeře uvěznil na pletivu a náhle zkusil nečekaný loket z otočky. Tvrdý úder dopadl přímo na bradu Reyese a ten padl bezvládně na zem.

Procházka tak přidal druhé vítězství na poli UFC a svou vítěznou šňůru prodloužil na dvanáct úspěšných duelů s poslední porážkou v roce 2015. Ta největší zpráva však přišla až vzápětí. Prezident Dana White oznámil, že vítěz tohoto duelu bude dalším titulovým vyzyvatelem.

 

Jiří Procházka je tak jen krůček od vysněného cíle. Nyní ho však čeká dlouhý odpočinek, neboť šampion Jan Blachowicz bude v září obhajovat s Gloverem Teixeirou. Poté přijde chvíle českého samuraje.

Související obsah


Kromě vítězství a titulové šance Procházka získal i dva bonusy. Za výkon večera a zápas večera obdrží dva šeky na 50 tisíc dolarů. Ke své výplatě tedy připočte extra odměnu ve výši 2,15 milionu korun.
 

Výsledky hlavní karty:

Jiří Procházka poráží Dominicka Reyese ve 2. kole KO.
Giga Čikadze poráží Cuba Swansona v 1. kole TKO.
Dustin Jacoby remizuje s Ionem Cutelabou na body (28-28, 29-28, 28-29)
Sean Strickland poráží Krzysztofa Jotka na body (30-27, 29-28, 29-28)
Merab Dvališvili poráží Cody Stamanna na body (30-27, 29-28, 29-28)


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události