MMA

České MMA o Procházkovi: Vzor, přírodní úkaz, dojetí i hrdost

České MMA o Procházkovi: Vzor, přírodní úkaz, dojetí i hrdost
České ikony MMA komentují úspěch Jiřího Procházky Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Obrovský úspěch pro Jiřího Procházku i celé české MMA, tak hodnotí další velká jména českých bojových sportů dění v Las Vegas, kde samuraj z Hostěradic knokautoval Dominicka Reyese, inkasoval dva bonusy večera a jako první Čech získal šanci bojovat o titul. Podívejte se, co řekli Muradov, Dvořák, Vémola a další.

Machmud “Mach“ Muradov – zápasník v UFC


Je to top pro české MMA. Je to brutální výhra, nejen jeho, ale také naše společná. Těším se, až přiveze pás do České republiky a on ho přiveze, svědčí o tom jeho přístup. Jak jsem říkal, první nebo druhé kolo ho ukončí, a tak to dopadlo. Jsem rád, že v Čechách je MMA tak populární a já mohu být u toho. Jsem na českého samuraje hrdý.

 

David “Undertaker“ Dvořák – zápasník v UFC

Zdroj: Profimedia

Je to neuvěřitelný úspěch pro české MMA. Dvě výhry, dvě KO. a všechno sakra ve velkém stylu. Jirka dostal titulovou šanci, a to je už sakra úlet. Klobouk dolů, zápas skvělý a zasloužená výhra.

Související obsah
Karlos "Terminátor" Vémola - zápasník v organizaci OKTAGON
Zdroj: Profimedia

“Co předvedl Jirka Denisa Procházka, o tom snad ani nemusím mluvit. Teď je už víc než jasné, že to bude právě on, kdo pošle Blachowicze do důchodu a my budeme mít historicky prvního česko-slovenského UFC šampiona. Potom co předvedl, už o tom snad pochybuje málokdo. Je vidět, že se zlepšuje s každým zápasem, byla to pecka a já doufám, že mu titulový zápas nadělí co nejdříve,“ řekl Terminátor během svého živáku na instagramu.


Ondřej Novotný - spolumajitel organizace OKTAGON
Zdroj: Profimedia

Je to především úspěch Jirky, jeho týmu a jejich společné cesty. Asi nikdo to neřekl lépe než Cormier. Jirka je jak utržená lavina a cokoli se mu postaví do cesty momentálně smete. Reyes trefil skvělé údery, ale Jirka šel dál, a to je doslova přírodní úkaz. A s tím se opravdu blbě vyhrává. Jeho přesvědčení, že vše zvládne je děsivé i pro soupeře, kteří jsou na absolutním vrcholu. Je to neskutečné.


Patrik Kincl - zápasník v KSW
Zdroj: Profimedia

Za mě je už hlavní zápas obrovský úspěch jak pro české MMA, tak pro Jirku. A tím spíš, když se mu podařilo vyhrát. Za mě je blízko k titulu, už jsem zaregistroval zmínky, že by měl být dalším vyzyvatelem, a to je za mě pecka. Kdyby mi před pěti lety někdo řekl, tak by se mi o tom ani nesnilo, že se nějaký Čech dostane, byť jen k šanci na titul. Určitě to zvedne české MMA, Jirka Procházka může být vzorem pro mnoho lidí, vždyť je to kluk z vesnice u Brna, který bude zápasit o titul v nejprestižnější lize světa.
 

Michal Hamršmíd - prezident Českého svazu MMA
Zdroj: Nova Sport

K výkonu mě napadá jedno jediné slovo - fantastické. Tam není třeba nic dodávat. A pro české MMA to znamená také dost. Zvyšuje se mu kredit, je možné, že půjde o titul a dělá jen tu nejlepší reklamu nejen po sportovní stránce ale i tím, jak vystupuje. Tím zvyšuje kredit všech českých zápasníků ve světě.


Michal "Blackbeard" Martínek - zápasník v ACA
Zdroj: TN.cz

Vnímám to, jako obrovský úspěch. Jsem za to moc rád, za Jirku, že to vyhrál. S přítelkyní jsme kvůli tomu nespali celou noc. Byl jsem dojatý. I to pozápasové a předzápasové chování, je to prostě prototyp pana sportovce, který reprezentuje svou zemi. Je ukázka toho, že i kluk z malého města může dokázat velké věci. Může být motivací pro mladé kluky i holky. Byl to prostě koncert.

Viktor Pešta - zápasník v organizaci OKTAGON

Zdroj: Profimedia

Byl to naprosto brutální zápas. Jsem si jist, že Jiří si získal spoustu zahraničních fanoušků, a pakliže bude pokračovat tímhle stylem a s takovými výsledky, tak se může stát jedním z nejpopulárnějších bojovníků v celém UFC. Za sebe posílám obrovskou gratulaci, určitě je to úspěch, který v historii českého MMA nemá obdoby.

Dominick Reyes po posledním úderu zůstal ještě dlouho ležet: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události