MMA

Po Procházkovi vyrazil do USA také Dvořák. Zápasit bude on i jeho trenér

Po Jiřím Procházkovi do Las Vegas míří také David Dvořák, kterého čeká v UFC třetí zápas. Nicméně více nervozity cítí kvůli duelu svého trenéra, který si během pobytu v USA střihne boxerský zápas před 70 tisíci diváky.

David “Undertaker“ Dvořák (19-3) a Jan Maršálek vyrazili s týmem do Las Vegas v úterý dopoledne. Hlavním cílem české výpravy je třetí vítězství v UFC, o které se hrobník pokusí 22. května s Brazilcem Raulianem Paivou (20-3). "Potřebuji vyhrát, nezajímá mě, jestli je to nejtěžší nebo nejlehčí zápas, ani kdo je soupeř. Jdu tam vyhrát," komentoval Dvořák, který má za sebou sérii patnácti vítězství.

 

Jedenáctka muší váhy z Hradce Králové je do zápasu hnána také výkonem Jiřího Procházky, který 1. května ukončil Dominicka Reyese. "Je to obrovský úspěch. Myslím, že to motivuje všechny zápasníky a ne jenom mě. Ukazuje to, že čeští zápasníci mají ty kvality a můžeme dobývat svět. Dva roky zpátky UFC pomalu nevědělo, kde Česká republika je. Teď je o nás zájem," komentoval Dvořák.

Související obsah

Naposledy Dvořák bojoval v září a po krátké regeneraci veškerý čas investoval do tréninku. Mnoho času strávil cestováním za sparingy po republice, ale zahraničí kemp kvůli koronavirové krizi nevyšel. Současná situace mu také zmařila složení mysliveckých zkoušek.


"Už podruhé to kvůli covidové situaci zrušili. Pevně věřím, že se to v červenci otevře a já to konečně dodělám," stanovil si Dvořák po návratový cíl.
 

Dvořáka čeká boj v UFC centru Apex, potřetí bez přístupu diváků. Za to jeho dlouholetý trenér Jan Maršálek (8-2) bude už 8. května v Texasu, kde se již diváci vrátili na stadiony, zápasit před davem čítající mezi 60-75 tisíci diváky. Český boxer se v ringu střetne s Kelvinem Davisem (1-0), který má za sebou úspěšnou amatérskou kariéru, na galavečeru, který zakončí trhák o sjednocení titulů v super-střední váze Canelo Álvarez (55-1-2) vs. Billy Saunders (30-0).
 

"Bude to asi vrchol mé kariéry, jsem rád, že se výlet takhle podařil," radoval se Maršálek. Do Vegas však jede hlavně jako trenér, soustředí se na úspěch svého svěřence a box bere zkrátka jako koníček. "Nikdy jsem nehrál na super kariéru. Já jsem začal dost pozdě, nikdy jsem neměl čas se tomu pořádně věnovat. Jsme rád, že jsem z toho hodně vytěžil, ale pořád je to něco, co dělám pro zábavu," vysvětloval český boxer a držitel pásu WBF.

Související obsah

Při boxerském duelu si české duo na chvíli prohodí role. Maršálek bude čelit ránám a Dvořák se ujme role trenéra. Rady však zkušený kouč nepotřebuje, spíše chce v rohu podporu. "Nečekám od něj žádný koučing. Potřebuji psychickou podporu a někoho, kdo se z toho nebude hroutit a bude vědět, co má v rohu dělat," vysvětloval Maršálek.


Hroutit se Dvořák nebude, ale prožívat bude duel víc, než kdyby do zápasu šel sám. "To rozhodně jo. Jako trenér mám větší nervy. Má tam být 60 tisíc diváků, to bude masakr,“ přitakal Dvořák.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události