Formule 1

Grosjean se vrací do Formule 1! Poprvé od děsivé nehody

Grosjean se vrací do Formule 1! Poprvé od děsivé nehody
Zdroj: Profimedia

Loni Romain Grosjean vyděsil všechny fanoušky motorsportu, když na Velké ceně Bahrajnu havaroval a jeho monopost okamžitě vzplál, nyní se chystá na velký comeback do Formule 1. Projede se v mistrovské formuli Lewise Hamiltona.

Na konci listopadu Romain Grosjean havaroval na Velké ceně Bahrajnu způsobem, který vyděsil všechny přítomné, jelikož jeho formuli ihned zachvátily plameny. Vypadalo to téměř jako zázrak, že vyvázl jen s lehčími popáleninami.

Nicméně do dalšího závodu nemohl nastoupit a poté mu skončila s týmem Haas smlouva a nové se nedočkal. Šéf týmu Mercedes-AMG Petronas Toto Wolff ale nechtěl dopustit, aby se švýcarský rodák s Formulí 1 rozloučil nehodou, a tak se Grosjean ještě projede ve stáji, kde září Lewis Hamilton.

Dlouholetý pilot Formule 1 bude testovat mistrovský stroj před svou domácí Velkou cenou Francie. "Formule 1 se v roce 2020 nemohla jet ve Francii kvůli covidu, takže pilotovat formuli na Velké ceně Francie v roce 2021, na mé domovské trati, bude velmi unikátní. Nemohu se dočkat, až ten den přijde," prozradil natěšený Grosjean.

"Jsem velmi vděčný Mercedesu a Totovi za tuto příležitost. Poprvé jsem slyšel o příležitosti řídit Mercedes, když jsem byl v nemocnici v Bahrajnu. Toto mluvil k médiím a dal mi tuhle pozvánku. Číst tuto zprávu mě velmi povzbudilo," vzpomněl na slib, který bude splněný.

Související obsah

Grosjean nenasedne do žádného průměrného stroje. Formule, kterou se projede, vyhrála patnáct závodů a Lewis Hamilton s ní ovládl celý šampionát.

Takto Grosjean havaroval na Velké ceně Bahrajnu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Formule 1

Důležité Události