Hokej

McDavida kanadské body nezajímají, má jinou motivaci, říká slavný trenér

McDavida kanadské body nezajímají, má jinou motivaci, říká slavný trenér
Connor McDavid a Ken Hitchcock

Connor McDavid se stal teprve devátým hráčem v historii NHL, který dokázal během 53 zápasů nastřádat minimálně 100 bodů. Individuální úspěchy ale nejsou to, co aktuálně nejlepšího hokejistu světa pohání kupředu. "Jeho hlavní motivací je, aby společně s týmem zvedl nad hlavu Stanley Cup," říká slavný trenér Ken Hitchcock, který McDavida dříve trénoval.

V utkání proti Vancouveru si připsal gól a tři asistence, čímž docílil magické stobodové mety. "Není to o bodech. Důležité je, aby úroveň a intenzita naší hry byla na dostačující úrovni. Musíme být soustředění na detaily, protože náš první zápas v play-off se blíží," řekl čtyřiadvacetiletý útočník Edmontonu Oilers pro web nhl.com.


McDavidova slova potvrzuje i jeho bývalý trenér Ken Hitchcock, který vedl Oilers v sezoně 2018/19. "Jediné, na co se soustředí a na co se ve zbytku kariéry soustředit bude, je vyhrávání týmových trofejí. Na individuálních úspěších a oceněních mu nezáleží. Je to vše jen o vítězství, a právě on společně s Leonem Draisaitlem jsou ti, kteří tým k úspěchu vedou," řekl 69letý kouč pro webové stránky nejlepší hokejové ligy světa.

Související obsah


"Neříkám, že dobří hráči nemají radost ze získaných bodů, ale není to pro ně relevantní. Vítězit a hrát dobrý hokej je to, na čem jim záleží. Body jsou jen třešničkou na dortu. Jedinou podstatnou věcí je vyhrávat zápasy, ovládnout divizi a po úspěšném play-off zvednout nad hlavu Stanley Cup. A přesně tak to má i Connor McDavid," říká vítěz Stanley Cupu z roku 1999 přesvědčivě.


Hitchcockova slova potvrzuje i McDavidův současný trenér Dave Tippett: "Soustředí se pouze na to, aby tým byl připraven pro play-off a směřoval správnou cestou. Connor ví, že pokud bude hrát tak dobře, jak umí, body přijdou samy od sebe."


McDavidova rychlovka! Na gól mu stačilo jen deset vteřin

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události