Fotbal

Martin Malík bude kandidovat na dvě funkce ve výkonném výboru

Končící předseda výkonného výboru fotbalové asociace Martin Malík se přeci jen rozhodl kandidovat. Oznámil to na tiskové konferenci ve čtvrtek, celkem se bude ucházet o dvě funkce.

Martin Malík oznámil, že již nebude kandidovat na předsedu fotbalové asociace, což splnil. Tři týdny před volbou nového předsedy se ale i tak přihlásil do souboj o dvě funkce. Zajímá jej pozice místopředsedy pro Čechy a člena výkonného výboru pro ligu.


“Kandidovat do výkonného výboru na určité pozice ve mně uzrálo ve čtvrtek dopoledne. Mám několik důvodů. Jsem zklamán negativním přístupem určitých kandidátů, kteří neřeší problémy, jaký český fotbal má a všechny hází do jednoho pytle,” vysvětloval svůj krok Martin Malík.

Související obsah


Na pozici předsedu kandiduje trojice známých jmen. Jde o zkušeného Petra Fouska i bývalé fotbalisty Vladimíra Šmicera a Karla Poborského. Nový předseda se bude volit 3. června“Samozřejmě bych k rozhodnutí nedospěl, kdybych necítil podporu lidí. Zejména z profesionálních klubů, kteří vnímají, kolik se toho pro český fotbal udělalo v době mého působení v čele asociace,” obhajoval svou práci pro český fotbal Malík.


Současnému předsedovi se nelíbí vize a pohled na největší problematiku, kterou jsou podle něj rozhodčí. “Zároveň nikdo z lidí, kteří chtějí očistit český fotbal, nemluví o tom, co ho trápí nejvíce. Je to situace ohledně rozhodčích. Od žádného z kandidátů jsem neslyšel žádný plán, jak tento palčivý problém vyřešit,” pokračoval Malík.


“Pokud se tématu rozhodčích nebudeme věnovat, tak se nic pozitivního neodehraje. Byl jsem to já, kdo odstartoval projekt Chci pískat a mám konkrétní vizi, jaký byl měl být další vývoj v oblasti rozhodčích,” zakončoval Malík.

Jedním z kandidátů na post předsedy fotbalové asociace je Petr Fousek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události