Fotbal

Amatérské soutěže končí. Nešlo nic jiného udělat, říká předseda FAČR

Amatérské fotbalové soutěže se v letošní sezóně opět nedohrají. Uvedl to v úterý aktuální předseda fotbalové asociace Martin Malík. Podle jeho slov rozhodlo první květnové pondělí.

Třetí fotbalová liga, divize a další nižší soutěže letos nepoznají vítěze ani postupující. Týmy neodehrály soutěžní duely od října a další nepřidají ani v květnu či červnu. Fotbalová asociace měla několik vizí, ale žádná se vinou epidemiologických nařízení neskuteční.

"Strašně nás to mrzí. Domníváme se, že po všech variantách, které jsme připravovali, už nelze déle čekat," řekl v prohlášení předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík, který na postu předsedy brzy skončí. "Po konzultacích napříč fotbalovou pyramidou jsme věděli, že 3. května je poslední termín na spuštění alespoň plnohodnotných tréninků," dodal Malík.

Související obsah

Martin Malík a další členové fotbalové asociace chtěli přihlédnout k faktu, že se fotbalisté musí nejdříve pořádně připravit a dostat se do formy. Začátek května byl nadějným můstkem pro začátek přípravy a odehrání soutěží, ale plán nevyšel.

"Do poslední chvíle jsme doufali, že v tomto očekávání budeme vyslyšeni. Byla by šance dohrát soutěže do stanoveného data a sezóna mohla být ukončena sportovním úspěchem," naznačoval plány dohrání soutěží Martin Malík. "K našemu velkému zklamání k tomu ovšem nedošlo. Z mého pohledu nešlo udělat nic jiného než sezónu ukončit," pokračoval ve smutném duchu předseda fotbalové asociace.
 

Vyjádření předsedy FAČRu Martina Malíka: 

Zároveň řekl, že postupovat a sestupovat se bude jen v prvních dvou ligách. Obsazení třetích a nižších lig se do příštího ročníku nezmění. Stejně jako v minulé sezóně, která vinou pandemie taktéž nebyla dohrána.

Martin Malík se na závěr vyjadřoval i na postupné rozvolňování, které v posledních dnech sledujeme. Doufá, že si děti v rámci této sezóny, která končí na konci června, alespoň zahrají a bude jim umožněno sportovat. Nabídl i spolupráci. "Pevně doufáme, že děti a mládež si do konce června stihnou kopnout do míče. Fotbalová asociace společně s kraji nabídne spolupráci."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události