Fotbal

Fanoušci Rangers rozjeli dechberoucí oslavy, Glasgow se zbarvilo do ruda

Fanoušci Rangers rozjeli dechberoucí oslavy, Glasgow se zbarvilo do ruda
Zdroj: Twitter @MMonkeyoverlord

Fotbalisté Rangers si převzali mistrovskou trofej skotské ligy po sobotním utkání s Aberdeenem, ale fanoušci rozjeli mistrovské oslavy už v pátek večer ohromujícím počinem ve městě Glasgow. V jeden okamžik vytáhli stovky světlic a město se zbarvilo do ruda.

Přestože v Česku si Rangers vytvořili letos velmi špatnou pověst kvůli duelu se Slavií, na domácí scéně předvedli famózní sezonu, kterou zvládli bez jediné porážky a titul získali po deseti letech s 25bodovým náskokem.

Výjimečná sezona si žádá výjimečnou oslavu, kterou fanoušci Rangers uspořádali v předvečer přebírání mistrovské trofeje. Lidé, kteří nebyli do akce zasvěcení se pořádně divili, jaké peklo se v půl jedenácté večer rozpoutalo.

Fanoušci ve stejný moment zapálili desítky, možná až stovky světlic a začali hromadně skandovat na obou březích řeky Clyde.

Související obsah

Sobotní výhrou 4:0 nad Aberdeenem Rangers už jen vyšperkovali svou mimořádnou sezonu a oslavy v ulicích mohly naplno pokračovat.

Skotskou ligu Rangers s přehledem vyhráli, ale v té Evropské je vyřadila Slavia:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.

Krátká zpráva

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.