Tenis

Bývalá světová jednička se French Open nezúčastní, dá přednost trávě

Bývalá světová jednička se French Open nezúčastní, dá přednost trávě
Zdroj: Profimedia

Tenista Andy Murray se French Open nezúčastní. Bývalá světová jednička a trojnásobný grandslamový šampion musí doléčit zranění třísla, aby byl fit na travnatou část sezony, kde zažil největší úspěchy kariéry.

Murraymu patří v žebříčku aktuálně až 123. pozice, ale o místo v hlavní části francouzského grandslamu se měl poprat v kvalifikaci. Organizátoři turnaje také zvažovali, že dají bývalé světové jedničce divokou kartu. Murray se ale rozhodl, že antukovou část sezony úplně vynechá, alespoň co se týče zápasů ve dvouhře. 

Tento týden totiž nastoupil na turnaji v Římě ve čtyřhře po boku krajana Liama Broadyho, se kterým vypadli ve druhém kole proti deblovým specialistům Kevinu Krawietzovi a Horiu Tecauovi. Zápasu ve dvouhře se trojnásobný grandslamový šampion zúčastnil naposledy na začátku března, když ve dvou setech nestačil na Andreje Rubleva. 

Související obsah

Všechny následující turnaje vynechal. Kvůli zranění se nezúčastnil podniku v Miami, vynechal antukové Masters v Monte Carlu, nepřijel do Madridu a do turnaje v Římě se zapojil jen v rámci čtyřhry, jak už bylo zmíněno výše. Murray se tak chce plně soustředit na travnatou část sezony. Na kurty by se měl vrátit 14. června, kdy se představí v anglickém Queen´s Clubu.

Kromě Murrayho se French Open nezúčastní ani další významné postavy světového tenisu. Omluvenku poslali Murrayho krajan Kyle Edmund, Australan Kyrgios a Chorvat Borna Čorič. Ženské zastoupení by zatím mělo být kompletní.

Karolína Plíšková na turnaji v Římě postoupila do finále:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události