Box

Bitva ohrožena! Soudce rozhodl a Fury musí znovu boxovat s Wilderem

A je to tu znovu. Boxerský zápas desetiletí o absolutního krále těžké váhy mezi Anthony Joshuou a Tysonem Fury dál ohrožuje vynechaný Deontay Wilder, který si nárokuje právo na odvetu. Tentokrát má na své straně soud.

Jen dny poté, co obě strany souhlasily a dlouho projednávaný duel se dohodl na 14. srpna, se plány na sjednocení titulů opět komplikují. Soud rozhodl ve prospěch Deontay Wildera, který byl v těžké váze tak trochu upozaděn.

 

Nyní se díky právní pomoci dostává znovu do popředí. Soudce Daniel Weinstein rozhodl, že se s ním musí Tyson Fury do 15. září znovu utkat tak, jak stanovuje smlouva.


 

Wilder (42-1-1) a Fury (30-0-1) se střetli dvakrát, poprvé odešli z ringu s kontroverzní remízou, napodruhé v únoru 2020 Cikánský král uštědřil Američanovi první porážku v kariéře a stal se novým šampionem WBC. Wilder má podle smlouvy právo na třetí, rozhodující duel, ale k tomu po řadě odložení nedošlo.


Související obsah


 

Z pokusů o uskutečnění třetího duelu během pandemického roku sešlo a tým Tysona Furyho se rozhodl jít dál. S argumentem, že vypršela smlouvou stanovená lhůta, se vydali vstříc pro boxerský svět zajímavějšímu soupeři, držiteli pásů WBO, WBA a IBF, Anthony Joshuovi (24-1).


Duel, který se má odehrát 14. srpna v Saudské Arábii a za který oba boxeři inkasují minimálně 1,5 miliardy korun, má stále naději. Wilder, který ve své dělovce drží trumf na hru v těžké váze, se může nároku na odvetu vzdát, samozřejmě výměnou za jistou kompenzaci.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události